Afera wokół Varius Manx. Padły oskarżenia, ale koniec sporu jest zaskakujący

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Siostra Moniki Kuszyńskiej, wokalistki Varius Manx, jakiś czas temu oskarżyła muzyków zespołu o molestowanie i znęcanie się. Teraz Marta Kuszyńska publicznie przeprasza i wyraża ubolewanie z powodu swoich słów. Jak do tego doszło?

Zimą ubiegłego roku w internecie pojawił się wpis, przez który na temat zespołu Varius Manx zawrzało. Autorką tego wpisu była Marta, siostra Moniki Kuszyńskiej, długoletniej wokalistki składu. 


Marta Kuszyńska oskarżyła Varius Manx 

Jej prężnie rozwijającą się karierę przerwał tragiczny wypadek samochodowy z 2006 r. W jego wyniku artystka trafiła na wózek inwalidzki. Marta Kuszyńska w rzeczonym poście wróciła do tych wydarzeń, jednocześnie oskarżając muzyków Varius Manx o molestowanie i okrucieństwo!

"Nie potrafię zapomnieć jak okrutnie męska część zespołu (mam na myśli stały skład) traktowała moją siostrę, jak jeszcze była jego częścią oraz po wypadku samochodowym spowodowanym przez lidera zespołu, w konsekwencji, którego moja siostra jeździ na wózku inwalidzkim. Zamiast wspierać młodziutką, pełną ideałów dziewczynę, byli toksycznymi oprawcami. Znęcanie psychiczne, molestowanie było na porządku dziennym. Byłam tego świadkiem, jak również ofiarą" - relacjonowała. 


Varius Manx: To pomówienia

Na słynny zespół przez te słowa spadła fala krytyki. Muzycy Varius Manx, na czele z Robertem Jansonem, zapowiedzieli podjęcie kroków prawnych, określając wpis Kuszyńskiej jako pomówienia. Sama ex-wokalistka składu również wypowiedziała się na ten temat, wspominając czasy wypadku.

"Aż nie do wiary, jak bardzo ten okres współpracy z zespołem Varius Manx, potem ten wypadek, (...) był dla mnie trudnym czasem i jak bardzo mnie naznaczył". Jak też zaznaczyła, po tragicznej kontuzji nie otrzymała wsparcia od kolegów z zespołu.


Tymczasem, na profilu Varius Manx na Facebooku pojawił się post o zaskakującej treści. Wynika z niego, że oskarżająca muzyków kobieta musiała wystosować publiczne przeprosiny:

"Niniejszym przepraszam panów Roberta Jansona, Michała Marciniaka oraz Sławomira Romanowskiego tj. stały skład zespołu Varius Manx za naruszenie dóbr osobistych, poprzez zarzucenie im molestowania oraz psychicznego znęcania się nade mną i moją siostrą Moniką Kuszyńską, co w sposób oczywisty stanowiło naruszenie ich godności osobistej i dobrego imienia. Wyrażam z tego powodu głębokie ubolewanie" - czytamy. 

"I szach mat! Prawda zawsze wyjdzie na jaw! Czekałam na to…" - napisała w komentarzach uradowana fanka zespołu. A ty, jak myślisz, która ze stron mogła mieć rację?


Salonik24

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości