Nowa atrakcja w polskich górach. Cena jest jednak zabójcza

Redakcja Redakcja Turystyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 38
20 lipca w Ciężkowicach odbędzie się otwarcie Ścieżki w Koronach Drzew. Przy dobrej pogodzie będzie z niej widać nawet panoramę Tatr. Turyści i mieszkańcy miejscowości nie mogą się już doczekać nowej atrakcji. Problemem jest jednak wysoka cena spaceru.

Nowa atrakcja w Ciężkowicach. Ścieżka w Koronie Drzew

Nowa atrakcja zostanie udostępniona dla turystów już 20 lipca o godzinie 11.00. W uroczystym otwarciu udział wezmą m.in. władze miasta i woj. małopolskiego.

"Ścieżka ma długość ponad 1 000 metrów, a w najwyższym punkcie sięga 22 metrów ponad poziom gruntu. Jej początek znajduje się przy budynku wejściowym przy ul. Zakole 12. Wzdłuż ścieżki rozlokowane zostały przystanki eko-edukacyjne i sprawnościowe oraz punkty widokowe, które pozwolą na podziwianie m.in. Pasma Brzanki - królowej Pogórza Ciężkowickiego, a przy sprzyjających warunkach atmosferycznych można będzie zobaczyć nawet panoramę Tatr." - czytamy na facebookowym profilu organizatorów.


Podobna ścieżka znajduje się na Słowacji i jest ceniona przez turystów. Teraz, żeby zobaczyć panoramę Tatr wystarczy pojechać niewiele ponad 112 kilometrów od Krakowa. Jest to około półtorej godziny jazdy samochodem od miasta.


Turyści oburzeni ceną atrakcji. "Kto będzie płacił?"

Ścieżka, jej wykonanie i widoki z niej zachwyciły turystów. Problemem dla wielu osób jest cena atrakcji. Wstęp na nią będzie darmowy tylko w dniu otwarcia. Normalny bilet na nią kosztuje bowiem 40 złotych, ulgowy 35. Lokalni mieszkańcy mogą korzystać ze ścieżki za 20 złotych. Miłośnicy południowej Polski porównują koszty rozrywki z innymi miejscami wartymi zwiedzenia.

- Ludzie klaszczą, piszą super a cena za wejście 40 zł 1000 metrowy spacer, dla porównania cały dzień w nowo otworzonym parku wodnym w Tarnowie 35 zł, poważnie ? Kto będzie płacił 40 zł za spacer? Na pewno nie ja - skomentował na Facebooku Pan Sebastian.


Ciężkowice. Nieznana perła okolic Tarnowa

Lokalne portale zwracają uwagę, że Ciężkowice to niedoceniona perła turystyczna okolic Tarnowa. Portal Naszemiasto.pl wylicza, że w tej miejscowości można podziwiać m.in. Skamieniałe Miasto, Park Zdrojowy oraz otwarte na wiosnę Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej, które powstało obok Muzeum Przyrodniczego. Centrum i muzeum już teraz stało się ważnym punktem dla wielu wycieczek szkolnych z okolicy.

MB

Źródło zdjęcia: Ścieżka w Koronie Drzew Fot. Facebook.com

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo