Mohamed Al-Fayed nie żyje. Miliardera łączyło coś ważnego z księżną Dianą

Redakcja Redakcja Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
W wieku 94 lat były właściciel londyńskiego domu towarowego Harrods, Mohamed Al-Fayed. Syn krezusa finansowego, Dodi Al-Fayed, zginął wraz z księżną Walii - Dianą - w wypadku samochodowym w 1997 roku.

Śmierć Diany. Egipcjanin wierzył w spisek

Mohamed Al-Fayed "odszedł spokojnie ze starości w środę 30 sierpnia 2023 roku" - napisała rodzina w oświadczeniu przekazanym przez klub piłkarski Fulham, którego egipski biznesmen był właścicielem do 2013 roku.

Co można uznać za symboliczne, zmarł na dzień przed 26. rocznicą śmierci swojego syna, Dodiego, który zginął wraz z księżną Dianą w wypadku samochodowym w Paryżu 31 sierpnia 1997 r. Mohamed Al-Fayed żył w przekonaniu, że para zginęła w wyniku spisku, za którym stała brytyjska rodzina królewska.  


Wielkie biznesy al-Fayeda 

Egipski biznesmen, który przybył do Wielkiej Brytanii na początku lat 60. XX wieku, w 1985 roku stał się właścicielem słynnego londyńskiego sklepu Harrods. Kupił także hotel Ritz w Paryżu. W latach 1997-2013 był właścicielem klubu piłkarskiego Fulham FC.

Mohamed Al-Fayed, urodzony 27 stycznia 1929 roku na biednych przedmieściach Aleksandrii, większość życia spędził w Wielkiej Brytanii, ale ku jego wielkiej frustracji kilkukrotnie odmówiono mu obywatelstwa brytyjskiego. 


Fot. Mohamed Al-Fayed/Wikipedia 

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka