na zdjęciu: wyrwa w Wielkim Murze w powiecie Youyu, Chiny. fot. Policja Youyu/BBC
na zdjęciu: wyrwa w Wielkim Murze w powiecie Youyu, Chiny. fot. Policja Youyu/BBC

"Runął" Wielki Mur Chiński. Wyrwa powstała w absurdalny sposób

Redakcja Redakcja Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Wielki Mur Chiński został trwale uszkodzony. Zdaniem ekspertów wyrwa, jaka powstała w zabytkowym murze jest szkodą nieodwracalną. Służby zatrzymały dwie osoby podejrzane o zniszczenie zabytku. Wiadomo też, dlaczego zatrzymani zrobili wyrwę w Wielkim Murze. Powód jest zarówno prozaiczny, jak i kuriozalny.

Wielki Mur Chiński uszkodzony. Ogromna wyrwa

Chińska policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o nieodwracalne uszkodzenie fragmentu zabytkowego Wielkiego Muru przy użyciu koparki. Zatrzymani mieli wybić w murze wyrwę, by skrócić sobie drogę na pobliski plac budowy – podały w poniedziałek chińskie media.

Według państwowej telewizji CCTV policja w powiecie Youyu w prowincji Shanxi na północy Chin otrzymała zgłoszenie dotyczące uszkodzenia muru 24 sierpnia. Zatrzymano 38-letniego mężczyznę i 55-letnią kobietę, którzy przyznali, że zrobili w murze wyrwę, by skrócić sobie drogę na budowę, przy której pracowali.


Chińskie media: Wielki Mur został nieodwracalnie uszkodzony

Fragment muru, pochodzący z czasów dynastii Ming (1368-1644), został nieodwracalnie uszkodzony – przekazał dziennik „China Daily”. Zatrzymanym postawiono zarzut niszczenia zabytków.

Wielki Mur Chiński to zbiór umocnień obronnych budowanych na przestrzeni wieków. Jest jednym z najbardziej znanych zabytków Chin, a od 1987 roku figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO.


na zdjęciu: wyrwa w Wielkim Murze w powiecie Youyu, Chiny. fot. Policja Youyu/BBC

SW

Czytaj dalej: 

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj9 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka