na zdjęciu: aplikacja na smartfonie. fot. cottonbro studio, Pexels
na zdjęciu: aplikacja na smartfonie. fot. cottonbro studio, Pexels

Google potwierdził koniec aplikacji. W ostatnich latach ludzie ją pokochali

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Google poinformował o końcu funkcjonowania aplikacji Podcasty Google. Gigant branży technologicznej uspokaja jednak dotychczasowych użytkowników narzędzia - nadal będą mogli słuchać ulubionych programów, tyle że w innym miejscu niż dotychczas.

Podcasty Google cieszyły się dużą popularnością

Działająca od 2018 roku Podcasty Google to aplikacja dla osób, które poszukują treści o interesujących je tematyce i to w pełni darmowych. Co więcej, narzędzie jest wolne od reklam. Szał na aplikację był tak duży, że w 2021 roku Google zdecydował się na odświeżenie jej pod względem wizualnym, a także opracowanie wersji na iOS, system dedykowany telefonom iPhone od Apple.

Dotychczas z aplikacji Podcasty Google można było korzystać jedynie za pomocą smartfonów, lub komputerach z systemami Windows oraz macOS. Jednak teraz okazuje się, że Google planuje całkowicie wyłączyć aplikację.


Co dalej z treściami z Podcastów Google?

Pomimo, że nadchodzi ostateczny kres działania Podcastów Google, to jej aktualni i przyszli użytkownicy nie muszą się obawiać o ich ulubione programy. Google planuje przerzucić funkcjonalności aplikacji na platformę YouTube Music, czyli projekt rozwijany przez giganta od jakiegoś czasu.

Google przekazał na swoim blogu, że “od przyszłego roku będzie dynamicznie zwiększać inwestycje w obsługę podcastów w YouTube Music”. W efekcie platforma ma stać się lepszym i bardziej komfortowym w obsłudze miejscem nie tylko dla słuchaczy podcastów, ale też samych twórców treści. Google zwraca uwagę na obecność funkcji społecznościowych oraz takich, które ułatwią  eksplorowanie nowych treści.


Kiedy Podcasty Google przestanie działać?

Póki co polscy użytkownicy Podcastów Google wciąż mogą cieszyć się korzystaniem z aplikacji. Gigant technologiczny nie sprecyzował na razie, kiedy narzędzie przestanie działać. Po wyłączeniu aplikacji wszystkie treści zostaną przeniesione do YouTube Music.

na zdjęciu: aplikacja na smartfonie (zdjęcie ilustracyjne). fot. cottonbro studio, Pexels

SW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj1 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Technologie