"Kabaret na żywo". Fot. Instagram/robert.gorski.official
"Kabaret na żywo". Fot. Instagram/robert.gorski.official

Kabarety znikają z Polsatu. Górski nie kryje żalu

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 43
Polsat zdecydował się na zdjęcie z ramówki "Kabaretu na żywo. Młodzi i moralni". W programie nie brakowało skeczy krytycznych wobec władzy. Kolejną szpileczkę postanowił wbić jeden z prowadzących Robert Górki. "Z naszego programu zobaczycie jedynie reklamy" – napisał na Instagramie.

Wymazania kabaretów przez Polsat 

Telewizja Polsat zdecydowała się na zdjęcie z ramówki "Kabaretu na żywo. Młodzi i moralni". Przed wyborami z platformy Polsat Box Go zniknęły także wszystkie wyemitowane odcinku trzeciego sezonu kabaretu. Podobnie jest na kanale youtube’owym Polsatu: najnowsze skecze z "Młodych i Moralnych” są z wiosny bieżącego roku. 

Telewizja Polsat tłumaczyła wówczas, że poczyniono takie ruchy, ponieważ stacja nie chciała, żeby jej treści były wykorzystywane w kampanii wyborczej. Wybory jednak się zakończyły, a nagrania nie wróciły, co więcej program został zdjęty na dobre.

Kabareciarze słynęli z mocno krytyczny skeczy wobec obecnej władzy.


Górski nie obiera w słowa 

Jakiś czas temu Robert Górski skomentował decyzję Polsatu i wskazał przyczynę. – Sądzę, że to efekt wyborów albo biznesów, które prowadzi prezes Solorz (Zygmunt Solorz, właściciel Polsatu - red.) z właśnie odchodzącą władzą. Te wszystkie nerwowe, niezborne ruchy są podyktowane biznesami, o których prawdopodobnie nie wiemy – mówił w rozmowie z Wirtualnymi Mediami. 

Rozgoryczenia nie ukrywał również na swoim Instagramie. "Dziś o godzinie 20 dzięki uprzejmości stacji Polsat NIE zobaczycie między innymi: obrazu, z którego schodzi król Poniatowski, skeczu o trudnej sytuacji pacjenta po operacji, skeczu o MMA, skeczu o pizzamanie. Nie zobaczycie też dawno niewidzianego w telewizji Tadeusza Drozdy oraz fantastycznego kołobrzeskiego przeboju. Z naszego programu zobaczycie jedynie reklamy, które poszatkują film »Faceci w czerni«. Inaczej niż u nas, nie będzie to premiera" – napisał kabareciarz. 

"Do zobaczenia za tydzień. Wtedy znów nic nie będzie widać" — dodał.

Internauci również nie kryją podirytowania sytuacją. Pod postem kabareciarza poleciała lawina komentarzy: "To jest przerażające", "Polsat zszedł na psy", "Żenada" - czytamy. 

MP

"Kabaret na żywo". Fot. Instagram/robert.gorski.official

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj43 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura