Samochód Google Street View. Fot. commons.wikimedia.org
Samochód Google Street View. Fot. commons.wikimedia.org

Wielka akcja Google Street View. Zagadkowy samochód krąży po Polsce

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
Google aktualizuje bazę danych w Street View na bieżąco. Stąd też samochód wyposażony w zestaw kamer ciągle przemierza polskie ulice. Jest możliwość sprawdzenia, gdzie aktualnie się znajduje. Wiele osób będzie zapewne zdziwionych widokiem pojazdu z dziwnie wyglądającą kamerą.

Google Street View. Jak sprawdzić, gdzie będzie samochód?

Spotkanie samochodu Google'a nie jest już aż tak utrudnione. Wszystko za sprawą tego, że dokładną lokalizację pojazdu można sprawdzić w bardzo łatwy sposób. Wystarczy jedynie wejść w zakładkę "jak to działa", a na stronie Google Street View, pod nagłówkiem "Planowane podróże" wybieramy z listy kraj, który nas interesuje. 

Biuro prasowe Google tłumaczy jednak, że planowanie tras i przejazdów samochodów jest skomplikowanym procesem, który jest prowadzony na bieżąco przez zespół logistyczny. – Gromadzenie zdjęć to ogromny projekt. Może trwać dni lub tygodnie, a czas wykonania zależy m.in od warunków pogodowych – czytamy w oświadczeniu biura prasowego przesłanym portalowi android.com.pl


Nie tylko samochód. Google rozwija Street View 

Baza danych w Street View jest aktualizowana na bieżąco. Samochód Google wyposażony w dziewięć aparatów fotografujących otoczenie w wysokiej rozdzielczości z każdej możliwej perspektywy przemierza polskie ulice. 

Nie jest to jednak jedyne urządzenie, które fotografuje ulice. Google wprowadziło również tzw. Trekker. "Ten przenośny aparat można założyć jak plecak lub zamontować na pick-upie, skuterze śnieżnym lub motocyklu. Za pomocą tego aparatu można robić zdjęcia w wąskich uliczkach lub w miejscach dostępnych tylko na piechotę" – czytamy na stronie Street View. 

Dzięki Street View można wirtualnie podróżować i docierać tam, gdzie na co dzień jest to utrudnione ze względu np. na czas. Samochody Google są również szansą dla osób, które chciałyby "zabłysnąć" w internecie. W przeszłości pojawiało się wiele zdjęć, które stawały się memami. 

MP

Samochód Google Street View. Fot. commons.wikimedia.org

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj13 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Technologie