na zdjęciu: Daniel Chojnacki. źródło: Facebook/Daniel Chojnacki
na zdjęciu: Daniel Chojnacki. źródło: Facebook/Daniel Chojnacki

Tragiczne informacje z Alp. Szef GOPR zginął w bardzo młodym wieku

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Prezes Grupy Karkonoskiej GOPR i wieloletni wrocławski oficer rowerowy Daniel Chojnacki zginął w wyniku zejścia lawiny w austriackich Alpach.

Nie żyje Daniel Chojnacki, prezes karkonoskiej GOPR

O śmierci Daniela Chojnackiego, który w latach 2007-2022 pełnił funkcję wrocławskiego oficera rowerowego, poinformował w piątek prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

„Zabrała go lawina w austriackich Alpach. Zmarł w szpitalu. Zostawił żonę i 5 dzieci. Wspaniały, empatyczny i wszędobylski człowiek. Prezes Grupy Karkonoskiej GOPR, społecznik z krwi i kości. Rodzinie oraz najbliższym składam najszczersze wyrazy współczucia. Będzie nam go ogromnie brakowało” – napisał prezydent Wrocławia w mediach społecznościowych.

Według informacji Radia Wrocław, Chojnacki, wraz z 47-letniem kolegą, uprawiali skialpinizm w Tyrolu w rejonie trzytysięcznika Glockturm. „Starszy z narciarzy, również karkonoski ratownik, zdołał się wydostać, a młodszego lawina zupełnie przysypała” – podało Radio Wrocław.


Zasługi Daniela Chojnackiego dla Wrocławia? Bezcenne

Co ciekawe, zanim Chojnacki zajął się ruchem rowerowym we Wrocławiu, podobną funkcję pełnił w irlandzkim Cork. 

"Porzuciłem tamtą pracę, gdy usłyszałem, że we Wrocławiu planują podobne stanowisko. Problemy były różne: nawierzchnie, oznakowanie, a przede wszystkim standardy budowy tras rowerowych. To co udało nam się zrobić, a także to, ilu wrocławian jeździ po mieście rowerem, jest powodem do dumy" – opowiadał Chojnacki lokalnemu serwisowi wroclaw.pl w styczniu 2023 roku, gdy przekazał funkcję oficera rowerowego we Wrocławiu Katarzynie Kusowskiej z zespołu mobilnej aktywności we wrocławskim urzędzie miasta.

Daniel Chojnacki miał 41 lat. Zostawił żonę i 5 dzieci.

SW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj16 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości