Fiat 600e. Fot. Stellantis
Fiat 600e. Fot. Stellantis

Następca legendarnego Fiata ma swoją premierę. Jest produkowany w Tychach

Redakcja Redakcja Motoryzacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Następca legendarnego Fiata 500 produkowany jest w Polsce i od dzisiaj można go już zamawiać. Dealerzy rozpoczęli właśnie zbieranie zamówień na nowego Fiata 600e powstającego w fabryce w Tychach.

Ładowanie do 30 minut 

Modelem 600e Fiata marka wraca do segmentu B, który w latach 50. ubiegłego wieku zdominował słynny Fiat 600. Dziś historia zatoczyła koło i Fiat ma szansę ponownie wyznaczyć standardy w klasie małych, rodzinnych aut do miasta. 600e oferuje stylowe nadwozie o długości 4,17 m, zaskakująco dużo przestrzeni w środku, doskonałe wsparcie kierowcy, połączenie ze światem i zrównoważoną, bezemisyjną jazdę z zasięgiem nawet do 600 km w cyklu miejskim.

Nowy model dostępny jest w wersjach (RED) i La Prima. Obie wersje napędza elektryczna jednostka o mocy 115 kW, zapewniająca przyspieszenie od 9 do 100 km/h w 9 sekund i trzy tryby jazdy – eco, normal i sport, zależnie od preferencji kierowcy. Dzięki litowo-jonowym bateriom o pojemności 54 kWh Nowy 600e może pokonać ponad 400 km w cyklu mieszanym i dodatkowe 200 km w cyklu miejskim według normy WLTP, dzięki czemu świetnie się sprawdzi zarówno podczas codziennych dojazdów do szkoły i pracy, jak i dalszych podróży. Szybka ładowarka o mocy 100 kW skraca czas ładowania akumulatora do 80 proc. pojemności nawet do 30 minut.


Fiat 600e jest dla każdego 

Marka z Turynu słynie ze współpracy z czołowymi przedstawicielami ze świata mody, np. Fiat 500 by Gucci, symbolami popkultury, jak Fiat 500 Barbie edition, czy legendarną włoską stocznią – Fiat 500 Riva. W Nowym 600e (RED) Fiat rozwija tę tradycję, nawiązując współpracę z organizacją (RED), założoną w 2006 r. do walki z zagrożeniami zdrowia takimi jak AIDS czy Covid. Adresowana do młodych, świadomych klientów wersja (RED) występuje w kolorze czerwonym, będącym znakiem rozpoznawczym organizacji. Barwne akcenty znajdziemy też w jej wnętrzu – na desce rozdzielczej, tapicerce foteli wykonanych z tkaniny pochodzącej z recyklingu czy osłonie konsoli centralnej. Alternatywnie klient może wybrać nadwozie wersji (RED) w kolorze czarnym lub białym. Fiat 600e (RED) posiada także bogate wyposażenie. Na jego pokładzie klienci znajdą m.in. światła Full LED, automatyczną klimatyzację, czujniki cofania oraz system multimedialny z ekranem 10”. Fiat 600e w wersji RED jest wyposażony w najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa takie jak monitorowanie martwego pola, awaryjne hamowanie czy system rozpoznawania znaków.

Ile będzie kosztował Fiat 600e?

Topowa wersja La Prima, dostępna w radosnym pomarańczy Sun of Italy, niebieskim kolorze Sky of Italy, eleganckim beżu Earth of Italy i szlachetnym turkusie Sea of Italy, przywołuje na myśl włoską przyrodę. Auto oferuje do stu ekskluzywnych i niespotykanych wcześniej funkcji, takich jak masaż w fotelu kierowcy czy otwieranie klapy bagażnika ruchem stopy, które uzupełniają bogate wyposażenie standardowe 600e, zapewniające kierowcy jazdę wspomaganą na poziomie drugim. Obejmuje ono adaptacyjny tempomat ACC, system wykrywania pojazdów w martwym polu, awaryjne hamowanie z rozpoznawaniem pieszych i rowerzystów, czujniki 360°, kamerę cofania 180° i wiele innych rozwiązań wspierających kierowcę w bezpiecznej i komfortowej jeździe. O łączność na pokładzie dba UConnect z radiem, z 10,25-calowym ekranem z Navi, CarPlay i Android Auto.

Ceny nowego modelu zaczynają się od 165 tys. zł w wersji (RED) do 190 tys. za wersję La Prima. 

Tomasz Wypych 

Fiat 600e. Fot. Stellantis

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj14 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie