"Pytanie na śniadanie" zaprosiło pary homoseksualne. Fot. TVP VOD
"Pytanie na śniadanie" zaprosiło pary homoseksualne. Fot. TVP VOD

Widzowie TVP nie widzieli tego przez osiem lat. Pary homoseksualne w studiu

Redakcja Redakcja LGBT Obserwuj temat Obserwuj notkę 259
Nowa władza równa się nowe TVP. W sobotnim wydaniu śniadaniówki Telewizji Polskiej "Pytanie na śniadanie", w studiu zasiadły dwie pary homoseksualne. W pewnym momencie, jeden z mężczyzn wyciągnął flagę LGBT. Nie wszystkim się to jednak spodobało...

Nowa Telewizja Polska 

Ostatnie dni 2023 roku zdominowały wydarzenia związane ze sporem wokół mediów publicznych, zapoczątkowane podjętą przez Sejm uchwałą ws. przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz PAP, w której wezwano Skarb Państwa do działań naprawczych.

Po tym szef MKiDN Bartłomiej Sienkiewicz zadecydował o odwołaniu dotychczasowych i powołaniu nowych rad nadzorczych TVP, Polskiego Radia i PAP, które zmieniły zarządy spółek. Decyzja spotkała się z krytyką ze strony polityków PiS, którzy ocenili, że była bezprawna. Z kolei prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę okołobudżetową, w której zapisane były 3 mld zł na media publiczne w 2024 r., wskazując że "nie może być na to zgody wobec rażącego łamania konstytucji i zasad demokratycznego państwa prawa".

W związku z decyzją prezydenta o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych minister kultury podjął decyzję o postawieniu w stan likwidacji TVP, PR i PAP, a później także 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia.


LGBT w TVP

Wszelkie zmiany i utrudnienia ze strony opozycji, nie przeszkodziły w realizowaniu programów w Telewizji Polskiej. W TVP Info oraz w "19:30" (serwis informacyjny zstępujący "Wiadomości") pojawili się nowi dziennikarze, którzy starają się kontynuować misję publicznego nadawcy. 

"Pytanie na śniadanie", które cały czas prowadzą ci sami dziennikarze, co przed zmianami, doczekało się z kolei nowej szefowej. jest nią Kinga Dobrzyńska, która zastąpiła Cezarego Jęksa. Widać już pierwsze zmiany, jakie wprowadziła nowa prezes. W sobotę podczas śniadaniówki poruszono temat miłości, zaręczyn i ślubu par LGBT. Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski gościli w studiu influencerki Karolinę i Agnieszkę oraz znane małżeństwo Kubę i Dawida. 

– 6 stycznia skończyła się homofobia w "Pytaniu na śniadanie", bardzo się cieszymy – rzucił w pewnym momencie jeden z mężczyzn i rozwinął tęczową flagę na wizji. 

Jasina zadowolony ze zmian 

Oczywiście w sieci pojawiło się wiele komentarzy, po wydarzeniu w "PnŚ". Głos zabrał nawet były rzecznik MSZ, związany z PiS Łukasz Jasina. Jakiś czas temu dokonał coming outu i szerzej opowiedział o jego karierze w rządzie, jako osoby LGBT. 

"Bardzo miło oglądało mi się dziś PYTANIE NA ŚNIADANIE. Ci sami prowadzący, ale mówili całkiem co innego" – stwierdził. 


"Tymczasem w »Pytaniu na śniadanie« cuda. Dotychczasowi widzowie muszą być w szoku. Ale tak wygląda świat" – napisała z kolei dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska.

Oczywiście, jak przy każdym tego typu wydarzeniu, pojawiają się również negatywne komentarze. Jeden z internautów zwrócił uwagę, że zostało to wyemitowane w święto Trzech Króli. Komentarz jest bardzo ostry, redakcja zamieszcza go, żeby czytelnicy sami mogli ocenić poziom emocji, jakie podzieliły widzów w tej sprawie: "W Trzech Króli - w publicznej telewizji TVP, w programie »Pytanie na śniadanie« promowana jest dewiacja, zboczenie które powinno się leczyć. Upadek telewizji - akt ostateczny" – zasugerował. 

MP/KW

"Pytanie na śniadanie" zaprosiło pary homoseksualne. Fot. TVP VOD

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo