Zdjęcie: Materiały prasowe KGHM
Zdjęcie: Materiały prasowe KGHM

KGHM sadzi drzewa w Hucie Miedzi Głogów

Redakcja Redakcja Ekologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Dęby, buki oraz gatunki biocenotyczne – w sumie ponad 140 tys. sadzonek drzew i krzewów leśnych w tym roku zostanie posadzonych na terenie Huty Miedzi Głogów, która po raz kolejny rozpoczęła nasadzenia lasów na swoich terenach. Nasadzenia podnoszą walory przyrodnicze okolicznych terenów.

35 proc. powierzchni, której właścicielem jest Huta Miedzi Głogów stanowią grunty leśne.  Gospodarką leśną w tym obszarze zajmuje się dział ochrony środowiska oddziału KGHM. Ten właśnie oddział prowadzi regularne nasadzenia lasów na terenie należącym do huty w Głogowie.


Przygotowanie terenu przed nasadzeniami

Nasadzenia prowadzone są na terenach należących do huty oraz na terenie użytku ekologicznego. Pracownicy oddziału, zanim przystąpią do nasadzeń, przygotowują teren – usuwają gatunki inwazyjne drzew i grodzą miejsce nasadzeń.

Tereny leśne przy Hucie Miedzi Głogów utworzono w byłej strefie ochronnej. Obecnie zajmują ponad 872 ha i są swoistą „niszą ekologiczną”, w której gnieździ się ptactwo, żyją zwierzęta i bujnie rozwija się roślinność.

W zeszłym roku huta posadziła ponad 127 tyś. sadzonek drzew i krzewów leśnych co pozwoliło na wykonanie odnowień, zalesień i poprawek na powierzchni około 20 ha.

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości