Nie żyje żołnierz Wojsk Specjalnych. Zginął na szkoleniu w Tatrach. Fot. PAP/zdjęcie ilustracyjne
Nie żyje żołnierz Wojsk Specjalnych. Zginął na szkoleniu w Tatrach. Fot. PAP/zdjęcie ilustracyjne

Czarna seria w Wojsku Polskim. Kolejny żołnierz nie żyje

Redakcja Redakcja Wojsko Obserwuj temat Obserwuj notkę 43
Kolejny żołnierz nie żyje. To czarna seria w Wojsku Polskim w ostatnich dniach i tygodniach. We wtorek w okolicy Niżnych Rys (boczna grań Tatr Wysokich) zginął żołnierz Wojsk Specjalnych. O śmierci żołnierza na X poinformowało Dowództwo Generalne. Sztab Generalny Wojska Polskiego - zgodnie z decyzją szefa MON - przyjrzy się procedurom bezpieczeństwa w Wojsku Polskim.

Nie żyje żołnierz Wojsk Specjalnych. Zginął na szkoleniu w Tatrach

"Dziś przed południem, w trakcie szkolenia górskiego w okolicy Niżnych Rys doszło do nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem żołnierza Wojsk Specjalnych. W wyniku zejścia lawiny jeden z żołnierzy uległ wypadkowi. Mimo starań TOPR oraz kolegów, żołnierza nie udało się uratować" - czytamy w komunikacie Dowództwa Generalnego na X. "Rodzina zmarłego została powiadomiona oraz objęta opieką psychologiczną i wsparciem ze strony wojska" - dodało wojsko.

Nie żyje polski generał. Umarł nagle

Dziś Salon24.pl informował również o śmierci polskiego generała brygady. Adam Marczak był szefem sztabu Dowództwa Operacji Eurokorpusu. O jego odejściu poinformowało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Generał odszedł „niespodziewanie”. Stało się to we wtorek.


Czarna seria w Wojsku Polskim. Zgony wojskowych

Można już mówić o czarnej serii, jeśli chodzi o tragiczne zgony polskich żołnierzy.

Pod koniec marca doszło do tragedii na terenie wojskowym. Dwie osoby zginęły na terenie poligonu wojskowego w miejscowości Solarnia w woj. śląskim, który należał do 13. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej - podało wówczas Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Także w marcu do podwójnego śmiertelnego wypadku doszło w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim. Pojazd gąsienicowy przejechał dwie osoby. Ofiarami byli żołnierze.

Informację o śmierci pierwszego z poszkodowanych żołnierzy przekazał 5 marca rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak. 1. Warszawska Brygada Pancerna poinformowała, że rodzina zmarłego żołnierza otrzymała wsparcie i pomoc psychologiczną.

Wiadomość o śmierci drugiego z żołnierzy podała dzień później w 1. Warszawska Brygada Pancerna.

Sztab Generalny Wojska Polskiego podjął ważną decyzję

"Zgodnie z decyzją Władysława Kosiniaka-Kamysza, wicepremiera, ministra obrony narodowej, Sztab Generalny Wojska Polskiego oraz dowództwa rodzajów sił zbrojnych niezwłocznie przystępują do przeglądu wszystkich procedur oraz warunków bezpieczeństwa obowiązujących w szkoleniu Wojska Polskiego.

Do czasu zakończenia tego przeglądu, decyzją ministra obrony narodowej, wstrzymane zostaje szkolenie z użyciem materiałów wybuchowych i środków bojowych, za wyjątkiem działań realizowanych przez struktury przygotowywane do udziału w misjach i operacjach poza granicami państwa oraz szkolące żołnierzy ukraińskich" - poinformował na X Sztab Generalny Wojska Polskiego.


KW

Źródło zdjęcia: Nie żyje żołnierz Wojsk Specjalnych. Zginął na szkoleniu w Tatrach. Fot. PAP/zdjęcie ilustracyjne

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo