X
X

Trzaskowski rozparty na krześle, a żona haruje. Polityk usunął bulwersujące nagranie

Redakcja Redakcja Samorząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 156
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski złożył w niedzielę życzenia z okazji świąt wielkanocnych. Polityk Platformy Obywatelskiej opublikował na portalu X specjalne wideo. Problem w tym, że na nagraniu siedzi rozparty i roześmiany, a jego żona pracuje w pocie czoła. Po fali krytycznych komentarzy włodarz stolicy usunął nagranie i przyznał się do błędu.

Bulwersujące "życzenia" w wykonaniu Trzaskowskiego

- Drodzy państwo, chciałem państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia na święta Wielkiej Nocy. Przede wszystkim dużo zdrowia, bo to jest najważniejsze - rozpoczął Trzaskowski, siedzący na krześle w kuchni. 

Obok Trzaskowskiego jest żona Małgorzata, która wykonuje jakieś kuchenne czynności i przez większość czasu odwrócona jest do kamery. - Jak najwięcej czasu z rodziną i przyjaciółmi, no i rewelacyjnego Dyngusa - kontynuował prezydent stolicy, na co jego małżonka zareagowała: - Aleś wymyślił!

- A no tak, sąsiad nam zalał kuchnię parę dni temu. No, w każdym razie wszystkiego dobrego - po chwili dopowiada prezydent Warszawy. 

Z profilu zniknął już ten filmik, ale w internecie nic nie ginie. 


Lawina komentarzy o spocie prezydenta Warszawy

Wideo wywołało burzę. Internauci wskazują m.in., że warszawski prezydent zaprezentował się tam w stereotypowy sposób: mężczyzna siedzi i opowiada anegdotki, a kobieta pracuje w kuchni.

"Ałaaaa" - napisała w skrócie Anna Maria Żukowska z Lewicy. "Zabieram się za czytanie komentarzy pod tymi życzeniami. Najlepsze życzenia dla Pańskiej małżonki..." - stwierdził Jan Kanthak (Suwerenna Polska). "Panie prezydencie, ja bym usunął" - uznał z kolei Bartłomiej Wypartowicz z Defence24.pl.

"Jestem trochę w szoku, że ktoś ze sztabu Trzaskowskiego uznał, że 'tak, to dobry pomysł nakręcić faceta składającego życzenia na święta w kuchni, podczas gdy żona stoi obok i zasuwa. I to nie jest spontaniczne, ktoś to wyreżyserował" - skwitowała Martyna Jałoszyńska z Partii Razem.

Takiej okazji nie mógł przepuścić też kontrkandydat Trzaskowskiego Tobiasz Bocheński. "Niektórych rozczaruję, ale nie wrzucę dziś filmiku, ponieważ pomagam żonie w kuchni. Samo się nie ugotuje i nie pozmywa" – napisał prawicowy polityk.


Trzaskowski usuwa życzenia

Po fali krytyki nagrania, prezydent Trzaskowski usunął kompromitujące życzenia i napisał przeprosiny. 

- W biegu - i tym kampanijnym, i przedświątecznych przygotowań - czasami popełnia się błędy. Jest błąd, będzie pokuta. O jednym zapewniam - na pewno przez całe Święta nie będę siedział rozparty za stołem - tłumaczył we wpisie opublikowanym po usunięciu nagrania.

MB

Fot. Rafał Trzaskowski z żoną na kontrowersyjnym nagraniu. Źródło: X

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj156 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka