Tomasz Budzyński. Fot. Wikipedia/Wojciech Pędzich
Tomasz Budzyński. Fot. Wikipedia/Wojciech Pędzich

Legendarny muzyk zwolniony z radia. Dowiedział się przez telefon

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 78
Muzyk rockowy Tomasz Budzyński przez 8 lat prowadził audycję “Melodramat - magazyn muzyki nieobecnej” na antenie Radia Poznań. Nowe władze postanowiły jednak o rezygnacji z jego usług. Artysta został poinformowany przez telefon.

Budzyński odchodzi z Radia Poznań 

"Dziś otrzymałem telefon z Radia Poznań, w którym poinformowano mnie, że Radio Poznań rezygnuje z mojej audycji. Tak więc wczoraj był ostatni Melodramat na falach" – poinformował Budzyński w swoich mediach społecznościowych. 

Artysta podziękował również za współpracę przy realizacji 377 audycji programu. "Szczególnie dziękuje za pomoc panu Pawłowi Bajińskiemu! No i wam drodzy słuchacze za wspólne przeżywanie pięknej muzyki nieobecnej" – dodał. 


Nowe władze robią porządki 

Tomasz Budzyński z Radiem Poznań związany był przez 8 lat. Prowadził audycję “Melodramat - magazyn muzyki nieobecnej”, której premiera odbyła się w październiku 2016 roku. Artysta był i jest także wokalistą rockowych zespołów Siekiera i Armia, to malarz i poeta. Stworzył także z Robertem Litzą Friedrichem (dawniej Acid Drinkers) supergrupę chrześcijańskiego rocka - 2Tm2,3.

Po zmiana w mediach publicznych, likwidatorem Radia Poznań został Piotr Michalak. 7 lutego Sąd Rejonowy w Poznaniu wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego otwarcie likwidacji spółki obecnie pod firmą Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu "Radio Poznań" S.A. w likwidacji z siedzibą w Poznaniu.

Decyzję nowych władz skomentował dziennikarz Wojciech Wybranowski. Właśnie jakiś tępy zbir od Bartłomieja Sienkiewicza wyrzucił go z radia".

MP

Tomasz Budzyński. Fot. Wikipedia/Wojciech Pędzich 

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura