Polak zastrzelony w Szwecji. Bo zwrócił uwagę młodym ludziom. Fot. PAP/EPA/OSCAR OLSSON
Polak zastrzelony w Szwecji. Bo zwrócił uwagę młodym ludziom. Fot. PAP/EPA/OSCAR OLSSON

Polak zwrócił uwagę grupie młodzieży. Zastrzelili go na oczach małego syna

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 89
39-letni Polak został zastrzelony w środę wieczorem w Sztokholmie, po tym jak zwrócił uwagę grupie młodzieży. Zginął na oczach 12-letniego syna. Sprawa zbulwersowała polityków i społeczeństwo.

Polak zabity w Szwecji. Zginął na oczach swojego syna

Narodowość mężczyzny potwierdził w czwartek PAP szwagier mężczyzny, który przekazał, iż rodzina przeżywa obecnie trudne chwile.

Według relacji mediów mieszkający w Sztokholmie Polak będąc w drodze z dzieckiem na basen w dzielnicy Skarholmen, spotkał grupę młodzieży. W tunelu pod wiaduktem między mężczyzną a nastolatkami doszło do wymiany zdań, a następnie w jego kierunku padł śmiertelny strzał.


Polak wykazywał postawę obywatelską

Gazety „Aftonbladet” oraz „Expressen” piszą, że mężczyzna wykazywał postawę obywatelską, już wcześniej kontaktował się z policją w sprawie młodzieżowych grup, które handlują narkotykami. „Nie chciał, aby jego syn dorastał w takim środowisku” - konkludują media.

Policja odmówiła PAP komentarza na temat motywów sprawcy. Na razie nikogo nie zatrzymano.


Premier Szwecji: Nigdy nie poddamy się. Pokonamy gangi

W czwartek w miejscu tragedii gromadzą się ludzie, składają kwiaty i zapalają znicze. Na miejsce ma również przybyć premier Szwecji Ulf Kristersson, aby - jak napisał w oświadczeniu - „zaszczepić (w ludziach) odwagę”. „Nigdy nie poddamy się. Pokonamy gangi” - oświadczył.

Szef partii Szwedzcy Demokraci Jimmie Akesson w komentarzu na platformie X napisał, że „nie wystarczą frazesy, a nadszedł czas, aby Szwecja wypowiedziała wojnę każdemu członkowi gangu”.


Od początku marca w dzielnicy Skarholmen miały miejsce dwie inne strzelaniny, w których zginęła jedna osoba, a druga została ranna.

KW

Źródło zdjęcia: Polak zastrzelony w Szwecji. Bo zwrócił uwagę młodym ludziom. Fot. PAP/EPA/OSCAR OLSSON

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj89 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo