Fot. Facebook
Fot. Facebook

Sikorski ostro o Macierewiczu. "Powinien siedzieć, szkody państwa ogromne"

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 108
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski ponownie zaskoczył opinię publiczną. Polityk uważa, że Antoni Macierewicz powinien zostać aresztowany za sposób likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych i sposób prowadzenia podkomisji smoleńskiej, która "nic nie udowodniła".

Sikorski: Macierewicz to ósmy cud świata

Radosław Sikorski gościł w Trzecim Programie Polskiego Radia. Prowadząca w pewnym momencie postanowiła zapytać szefa MSZ o Antoniego Macierewicza. Nie jest tajemnicą, że obaj panowie za sobą nie przepadają. Dziennikarka zapytała wprost, czy Macierewicz powinien trafić do więzienia.

- Macierewicz to jest dla mnie ósmy cud świata - stwierdził żartobliwie Radosław Sikorski. Szef polskiego MSZ dodał, że "gdyby on albo pani redaktor zrobili 1/10 tego, co zrobił Macierewicz na szkodę państwa polskiego, to byśmy siedzieli". - A on nie siedzi - spuentował.

Sikorski doprecyzował, że Macierewicz powinien zostać aresztowany za sposób likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych i sposób prowadzenia podkomisji smoleńskiej, która "nic nie udowodniła".


Andrzej Duda reaguje na wypowiedź Sikorskiego

Na reakcję obozu PiS nie trzeba było długo czekać. Wypowiedź ministra skomentował wywodzący się z tego ugrupowania prezydent Andrzej Duda.

- Jeżeli pan minister Sikorski ma jakiekolwiek dowody na to, że mogłaby zaistnieć jakakolwiek odpowiedzialność karna, to bardzo proszę, niech te dowody przedstawi, niech sprawę skieruje do prokuratury, bo na razie to mamy do czynienia z jakimiś pomówieniami medialnymi tylko i wyłącznie - stwierdził prezydent.

Zdaniem Dudy, zachowanie Sikorskiego jest nieodpowiedzialne. - Nie powinno mieć miejsca. Na tej zasadzie każdy może pomawiać również i pana ministra Sikorskiego - powiedział.

MB

Fot. Szef MSZ Radosław Sikorski. Źródło: Facebook.com

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka