Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański
Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański

Trzęsienie ziemi w PiS. Kaczyński zdecydował: Zawieszony w prawach członka partii

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 61
Decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w czwartek zawieszony w prawach członka PiS został Krzysztof Jurgiel. Poinformował o tym rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek.

Krzysztof Jurgiel zawieszony w prawach członka PiS

„Decyzją p. prezesa Jarosława Kaczyńskiego, z dniem dzisiejszym p. Krzysztof Jurgiel, członek Prawa i Sprawiedliwości w woj. podlaskim, został zawieszony w prawach członka @pisorgpl. Decyzja wchodzi w życie z dniem podjęcia” - podał na X Rafał Bochenek, rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości.

Kim jest Krzysztof Jurgiel

Krzysztof Jurgiel był ministrem rolnictwa w rządach Kazimierza Marcinkiewicza, Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego w latach 2005-2006 i 2015-2018. Od 2019 roku jest europosłem PiS. Został wybrany w okręgu obejmującym woj. warmińsko-mazurskie i podlaskie. W najbliższych wyborach do PE nie będzie kandydował. 

Polityk był członkiem zarządu oraz szefem podlaskich struktur ugrupowania.

Za utratą władzy przez PiS na Podlasiu może stać Jurgiel

Według Wirtualnej Polski Jarosław Kaczyński miał się dowiedzieć, że za utratą władzy przez PiS na Podlasiu może stać właśnie Krzysztof Jurgiel. Salon24.pl pisał o tej sprawie. Łukasz Prokorym, nowy marszałek województwa z KO, zgłosił dwójkę radnych z PiS - Wiesławę Burnos i Marka Malinowskiego - jako kandydatów na wicemarszałków. Stało się to na pierwszej sesji sejmiku.

Prezes PiS dostał poważne sygnały, że to Krzysztof Jurgiel stał za zbuntowaniem dwojga radnych PiS - mówi źródło Wirtualnej Polski.

KW

Źródło zdjęcia: Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj61 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka