Polityk KO (Nowoczesna) Witold Zembaczyński. Screen: X/Polsat News
Polityk KO (Nowoczesna) Witold Zembaczyński. Screen: X/Polsat News

Zwolennicy CPK są sterowani przez Rosję? Szokująca teoria posła KO

Redakcja Redakcja Teorie spiskowe Obserwuj temat Obserwuj notkę 149
Polityk KO (Nowoczesna) Witold Zembaczyński podzielił się z Polsatem News kolejnymi rewelacjami na temat CPK. Powołał się w tej sprawie na Macieja Laska: „1 000 800 razy na dobę #TakdlaCPK był generowany przez serwer w Petersburgu”. Na tym nie poprzestał: „To jest wojna hybrydowa”. Tymczasem z najnowszego sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM wynika, że 59,6 proc. pytanych zgodziło się z tym, że rząd powinien kontynuować budowę CPK.

Zembaczyński o poparciu dla CPK w sieci: Wojna hybrydowa prowadzona przez Rosję

Powiedzieć, że polityk KO (Nowoczesna) Witold Zembaczyński nie lubi PiS i projektów gospodarczych kojarzonych z tą partią, to nic nie powiedzieć. Opinia publiczna dobrze zapamiętała jego utarczki z Jarosławem Kaczyńskim w trakcie posiedzenia sejmowej komisji śledczej. Zembaczyński nie wyszedł z tego spotkania obronną ręką.

Polityk KO nie ustaje w przekonywaniu Polaków, że PiS to samo zło. Ostatnio postanowiła zabrać głos w jednej z najgorętszych dziś publicznych debat: wypowiedział się na temat CPK. Złotousty poseł podzielił się z Polsatem News rewelacjami na temat CPK i... „ruskich serwerów”.

„Lasek Maciej poinformował mnie, że wykryto, że 1 000 800 razy na dobę #TakdlaCPK był generowany przez serwer w Petersburgu. To jest wojna hybrydowa prowadzona przez Rosję. Mamy na to dowody. @pisorgpl tańczy w rosyjskiej orkiestrze”.


A jak wy odnosicie się do rewelacji posła Zembaczyńskiego?


Opinia publiczna: Projekt CPK powinien być kontynuowany

Z badania United Surveys dla DGP i RMF FM wynika, że prawie 60 proc. respondentów uważa, że projekt CPK powinien być kontynuowany. Ponad 66 proc. ankietowanych chce tego w odniesieniu do rozpoczętej za rządów PiS budowy elektrowni atomowej. Najsłabiej na tym tle wypada poparcie dla polskiego samochodu elektrycznego. Prac nad jego produkcją chce 39,6 proc. ankietowanych. W odpowiedzi na to pytanie przeważają opinie o konieczności jego wygaszenia - czytamy na łamach „Dziennika Gazet Prawnej”.

Z sondażu wynika, że 59,6 proc. pytanych zgodziło się z tym, że rząd powinien kontynuować budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego, a przeciwnego zdania było 22,5 proc. ankietowanych. Odpowiedzi „nie wiem, trudno powiedzieć”, udzieliło 17,9 proc. Natomiast 66,2 proc. wyraziło poparcie kontynuacji projektu budowy elektrowni atomowych, a 10,4 proc. nie zgodziło się na to; 23,4 proc. nie wiedziało, jakie zająć stanowisko.


Poparcie dla rządu Tuska. Prawie tyle samo ocen pozytywnych i negatywnych

Na pytanie o ocenę rządu Donalda Tuska po sześciu miesiącach od zaprzysiężenia, 34,5 proc. badanych odpowiedziało, że pozytywnie, a 32,5 proc. - negatywnie. Neutralną ocenę wystawiło 32,2 proc. badanych, a 0,9 proc. nie wiedziało, jak odpowiedzieć.

Sondaż United Surveys by IBRiS dla DGP i RMF FM zrealizowany został w dniach 7–9 czerwca 2024 r. Próba reprezentatywna dla ogółu populacji Polski wyniosła 1000 osób. Badanie było realizowane metodą mix-mode online oraz telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CAWI/CATI). 

KW

Źródło zdjęcia: Polityk KO (Nowoczesna) Witold Zembaczyński. Screen: X/Polsat News

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj149 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości