Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
64 obserwujących 3411 notek 7662241 odsłon
Salon24 news, 19 czerwca 2017 r.

Kolejny zamach w Londynie. Terrorysta zaatakował blisko meczetu

5731 156 0 A A A
Zamach terrorystyczny w Londynie. Fot. PAP/EPA
Zamach terrorystyczny w Londynie. Fot. PAP/EPA

W północno-wschodnim Londynie w dzielnicy Finsbury Park, sprawca wjechał furgonetką w grupę ludzi tuż obok meczetu. - To potencjalny atak terrorystyczny - poinformowała premier Theresa May.

Do ataku doszło o godzinie 00.15 - 1.15 czasu polskiego w nocy z niedzieli na poniedziałek. Mężczyzna zamierzał przejechać muzułmanów po wieczornej modlitwie, tarawih, odprawianej w czasie ramadanu. Jedna osoba nie żyje, 8 rannych przebywa w szpitalach.

Brytyjskie służby zatrzymają 48-latka, który kierował samochodem, gdy ten wyjdzie ze szpitala. Sprawca zostanie poddany badaniom psychiatrycznym. Na Wyspach Brytyjskich nie ma jednak wątpliwości, że atak nastąpił z powodów religijnych. Lokalne media w nocy informowały o ataku jednego z terrorystów nożem, łącznie miało ich być trzech. Policja w Londynie zaprzeczyła tym doniesieniom, dodając, że śledztwo ws. zamachu cały czas trwa.

Służby w Londynie zwiększą liczbę funkcjonariuszy na ulicach w celu zapewnienia bezpieczeństwa również muzułmanom w czasie ramadanu. - Tak jak straszliwe ataki w Manchesterze, Westminsterze i na London Bridge, to również jest zamach na nasze wspólnie podzielane wartości tolerancji, wolności i szacunku - oświadczył burmistrz Sadiq Khan.

Według świadków zdarzenia, wszystko wyglądało tak, jakby terrorysta stracił panowanie nad pojazdem. Pod meczetem w Finsbury Park zapanowała panika, zgromadzeni krzyczeli. Wreszcie wyciągnęli sprawcę z furgonetki i przekazali w ręce policji - napastnik miał się ironicznie uśmiechać do tłumu.

Zobacz relację bezpośrednich świadków ataku w Londynie


TVN24/x-news

Źródło: PAP

GW


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Salon24 nie uczestniczy w żadnej wojnie. Dajemy możliwość wypowiedzi każdemu. W notkach...
  • Dzień dobry! Pana notka wisi w 5. rzędzie na SG.
  • @JESTNADZIEJA Wdarła się pomyłka, za którą przepraszamy. Poprawiliśmy

Tematy w dziale Polityka