Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
64 obserwujących 3409 notek 7656867 odsłon
Salon24 news, 16 lipca 2017 r.

Sprzeczka PO i TVP Info. "Gości zaprasza gospodarz, a nie Schetyna"

2936 95 0 A A A

- Skandal. TVP Info chce wyrzucić z „Woronicza 17” Michała Szczerbę - napisał na Twitterze rzecznik PO, Jan Grabiec. - To kłamstwo. Fake news – opowiedział prowadzący program Michał Rachoń.

- Wydawca „Woronicza 17” prosił o wskazanie przedstawiciela PO. Zgłosiliśmy Michała Szczerbę, ale PiS się nie zgodził. Nie poddamy się cenzurze – dodał Grabiec.

PO oskarża TVP Info

Platforma Obywatelska wydała oświadczenie ws. Michała Szczerby, który zdaniem kierownictwa miał reprezentować partię w programie TVP Info. - Zgodnie z prośbą skierowaną ze strony redakcji (…) o uczestnictwo przedstawiciela Platformy Obywatelskiej w jutrzejszym (tj. 16 lipca) wydaniu programu emitowanym na antenie TVP Info o godz. 9:45 informujemy, iż do reprezentowania partii został wskazany Michał Szczerba – napisała PO na Twitterze.

- W sprawie gości programu Woronicza 17 od dawna wydawcy programu zwracają się do biura prasowego PO o wskazanie naszego przedstawiciela w konkretnym programie. W piątek w rozmowie telefonicznej, zaś w sobotę w korespondencji mailowej wskazaliśmy posła Michała Szczerbę jako naszego przedstawiciela - poinformował Jan Grabiec w liście do redakcji Wirtualnej Polski.

- Wydawcy TVP w ostatnim czasie często informują nas, ze biuro prasowe PiS nie życzy sobie udziału w programach niektórych posłów PO.
Telewizja publiczna nie powinna ulegać takim naciskom. My równiez nie poddamy się cenzurze - dodał Grabiec.

Rachoń odpowiada PO

- Droga Platformo czasy sie zmieniły. Nie wyznaczacie już dziennikarzom gości.Zaprasza ich gospodarz, a nie Przewodniczący Schetyna - skomentował Michał Rachoń.

- Michał Szczerba nigdy nie został wyrzucony z programu, ponieważ nie został wcześniej do niego zaproszony. Trzy dni przed programem otrzymaliśmy telefon od biura prasowego Platformy Obywatelskiej, która poinformowała, że nie będzie Marcina Kierwińskiego ani żadnego innego posła Platformy poza Michałem Szczerbą. Do programu „Woronicza 17” zapraszam ja, a nie biuro prasowe PO – odpowiedział na oskarżenia prowadzący program „Woronicza 17”, Michał Rachoń.

- Fakty zostały już podane. PO i Jan Grabiec opublikowali na Twitterze oświadczenie, które jest tylko kolportowaniem „fake newsa”, nieprawdziwej informacji. Należy zadać sobie pytanie, jaka jest przyczyna tej serii ataków na wolne media - dodał w rozmowie telefonicznej z TVP Info.

źródło: PAP,  TVP Info, Wirtualna Polska

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Opublikowano: 16.07.2017 09:02. Ostatnia aktualizacja: 16.07.2017 14:16.
Autor: Salon24 news
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Salon24 nie uczestniczy w żadnej wojnie. Dajemy możliwość wypowiedzi każdemu. W notkach...
  • Dzień dobry! Pana notka wisi w 5. rzędzie na SG.
  • @JESTNADZIEJA Wdarła się pomyłka, za którą przepraszamy. Poprawiliśmy

Tematy w dziale Kultura