Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
97 obserwujących 5511 notek 12946560 odsłon
Salon24 news, 11 stycznia 2018 r.

Kara dla TVN uchylona. Zapowiedź medialnego Okrągłego Stołu

980 45 0 A A A
Przewodniczący KRRiT uchylił decyzję dotyczącą nałożenia kary na TVN. Fot. TVN
Przewodniczący KRRiT uchylił decyzję dotyczącą nałożenia kary na TVN. Fot. TVN

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski uchylił decyzję dotyczącą nałożenia kary na TVN i zapowiedział stworzenie Medialnego Okrągłego Stołu.

„Po zapoznaniu się ze stanowiskami strony społecznej oraz dodatkowych analizach i argumentach przedstawionych przez zainteresowaną stronę” przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji postanowił uchylić decyzję ws. nałożenia kary na spółkę TVN SA.

Polecamy: Kaczyński nie akceptuje kary dla TVN? "Chciał ich wszystkich wyrzucić"

Okrągły Stół Medialny ma gromadzić ludzi ze środowisk dziennikarskich, naukowych oraz nadawców.

Skąd konieczność utworzenia Okrągłego Stołu Medialnego?  Wynika z wyzwań związanych z brutalizacją życia publicznego, narastającą agresją kierowaną także przeciwko dziennikarzom, propagowaniem mowy nienawiści i dezinformacji - „fake news". „Wolność słowa oznacza odpowiedzialność za nie i dlatego tak pilna staje się potrzeba wspólnego wypracowania form samoregulacyjnych w mediach” - podkreśla szef KRRiT.

W połowie grudnia 2017 r. KRRiT zdecydowała o nałożeniu kary w wysokości 1 mln 479 tys. zł. na spółkę TVN SA, nadawcę programu TVN 24, za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem z grudnia 2016 r. Według Rady nadawca naruszył przepisy ustawy o radiofonii i telewizji poprzez „propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu”. Spółka TVN SA uznała decyzję Krajowej Rady za bezpodstawną i zapowiedziała odwołanie się od niej do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Czytaj także: Departament Stanu USA w obronie TVN. Polski ambasador mówi, że Trump nie zrobił "czystki"

„Po ogłoszeniu decyzji przez KRRiTV, prezes PiS był wściekły” i „chciał natychmiast wszystkich odwołać” - pisała o sprawie „Gazeta Wyborcza”. Potwierdzała w ten sposób nieoficjalne pogłoski, krążące na ten temat.

„Teraz w KRRiT modlą się, by stacja się odwołała, a sąd przyznał jej rację” - podawała "GW". - Można karę naturalnie znieść, anulować, ale jedynie w drodze przewidzianej przepisami: po ewentualnym złożeniu przez TVN odwołania do KRRiT oraz po pozytywnym rozpatrzeniu tegoż odwołania. Sami z siebie nie możemy jej cofnąć. Chcę też zaznaczyć, że nie ma tutaj mowy o pochopnym, czy wręcz opresyjnym karaniu telewizji – powiedziała wówczas Teresa Brykczyńska rzecznik KRRiT.

„Przewodniczący #KRRiT Witold Kołodziejski uchylił decyzję o karze 1,5 miliona złotych dla TVN. I trzeba było się wygłupiać?” - napisał na Twitterze Grzegorz Furgo z Platformy Obywatelskiej, członek parlamentarnej Komisji Kultury i Środków Przekazu.Źródło: PAP, wirtualnemedia.pl, „Gazeta Wyborcza”

KW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Kultura