114 obserwujących
6149 notek
15286k odsłon
2992 odsłony

Schetyna nie chce Tuska na prezydenta? Wymyślił przebiegły plan

Donald Tusk i Grzegorz Schetyna. fot. Wikimedia/European People's Party
Donald Tusk i Grzegorz Schetyna. fot. Wikimedia/European People's Party
Wykop Skomentuj79

Grzegorz Schetyna próbował ostatnio wybadać, czy jest możliwość, aby wspólnym kandydatem PO i PSL w wyborach prezydenckich był lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz - podaje onet.pl.

Schetyna chce tym skłócić Władysława Kosiniaka-Kamysza z Donaldem Tuskiem i pozbyć się jednej z osób, która może pretendować do stanowiska premiera.

Opozycja przygotowuje się do serii wyborów, które odbędą się w 2019 i 2020 r. Platforma Obywatelska chce zawiązać szeroką koalicję do wyborów do PE, parlamentarnych i prezydenckich. PSL w negocjacjach reprezentuje także SLD i Nowoczesną. Do bloku najprawdopodobniej dołączy też SLD i Zieloni. Sojusz miałby wystartować do PE pod szyldem "Koalicji Europejskiej" i miałby pomóc skuteczniej walczyć z PiS.

Jeśli chodzi o wybory prezydenckie, to jak podaje Andrzej Stankiewicz z portalu Onet.pl, Grzegorz Schetyna chce, aby wspólnym kandydatem koalicji został Władysław-Kosiniak Kamysz. Proponując szefowi PSL start w wyborach prezydenckich, chce skłócić go z Donaldem Tuskiem, gdyby ten zdecydował się powrócić do polskiej polityki. Według ostatnich doniesień Tusk ma startować w wyborach w 2020 roku i chce, aby Kosiniak-Kamysz był premierem. Schetyna nie chce do tego dopuścić sprytnie pozbywając się konkurenta.

źródło: Onet.pl

KJ

 © Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Wykop Skomentuj79
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka