123 obserwujących
6375 notek
16111k odsłon
3527 odsłon

Michał Rachoń wraca do TVP Info. Znów poprowadzi „Woronicza 17” i „Minęła 20”

Michał Rachoń. fot. Youtube
Michał Rachoń. fot. Youtube
Wykop Skomentuj189

Michał Rachoń wraca do TVP Info po tym jak został zawieszony za wyemitowanie tzw. plastusiowej dobranocki, w której pojawił się antysemicki "żart" z Lecha Kaczyńskiego.

"A jutro o 9.50 na antenie TVP Info startuje Woronicza 17. Który temat Waszym zdaniem powinien otwierać program? Głosujemy i podajemy dalej" – napisał na Twitterze Michał Rachoń. W ten sposób zazwyczaj zajawiał prowadzony przez siebie program. Wśród tematów w sondzie znalazły się następujące tematy: śmierć Jana Olszewskiego, Ruch 4 czerwca Donalda Tuska, Wiosna Biedronia oraz konferencja bliskowschodnia.

Michał Rachoń i jego wydawca Krystian Krawiel zostali zawieszeni w TVP Info po tym, jak 10 stycznia w „Minęła 20” wyemitowano animację autorstwa Barbary Pieli, która szydziła z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Widzowie zauważyli także, ze na jednym z banknotów z podobizną Lecha Kaczyńskiego widać gwiazdę Dawida. Komentujący zarzucili autorce, że w swoim materiale zawarła antysemicki przekaz.

Zmiany dotknęły TVP. Krzysztof Ziemiec zrezygnował z prowadzenia głównego wydania „Wiadomości” TVP. Dziennikarz pozostaje w Telewizji Polskiej jako prowadzący programy publicystyczne w TVP Info. Ma też poprowadzić "Teleexpress".

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Wykop Skomentuj189
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura