124 obserwujących
6371 notek
16098k odsłon
2069 odsłon

Defilada wojskowa "Silni w sojuszach" - zdjęcia

Defilada „Silni w sojuszach”. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Defilada „Silni w sojuszach”. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Wykop Skomentuj64

Warszawą  przemaszerowała defilada wojskowa pod hasłem "Silni w sojuszach", zorganizowana z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Wzięło w niej udział ponad 2 tys. żołnierzy Wojska Polskiego i z państw sojuszniczych oraz funkcjonariuszy służb podległych MON i MSWiA.

W defiladzie, którą rozpoczęło odegranie hymnów Polski, UE i Sojuszu Północnoatlantyckiego, oraz wciągnięcie flag naszego kraju, Wspólnoty i NATO na maszty, wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, w tym prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz galerię zdjęć:

"Silne państwo to takie, które jest przede wszystkim bezpieczne – wewnętrznie i zewnętrznie" - mówił prezydent Andrzej Duda na defiladzie wojskowej "Silni w sojuszach" w Warszawie. Fot. Twitter/ Kancelaria Prezydenta
"Silne państwo to takie, które jest przede wszystkim bezpieczne – wewnętrznie i zewnętrznie" - mówił prezydent Andrzej Duda na defiladzie wojskowej "Silni w sojuszach" w Warszawie. Fot. Twitter/ Kancelaria Prezydenta Defiladę "Silni w sojuszach" w Warszawie obserwowało ponad 100 tys. osób. Fot. Twitter/ Kancelaria Prezydenta Senator Anna Maria Anders przed rozpoczęciem defilady „Silni w sojuszach”. Fot. PAP/Tomasz Gzell Przygotowania do defilady „Silni w sojuszach”. Fot. PAP/ Mimo chłodnej pogody, defilada wojskowa przyciągnęła tłumy warszawiaków. Fot. Twitter/ MON Defilada wojskowa "Silni w sojuszach" 3 maja 2019 r. w Warszawie. Fot. Twitter/ MON Pojazdy wojskowe zaprezentowane na defiladzie.  Fot. Twitter/ MON Akcja promocyjna "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" podczas defilady "Silni w sojuszach".. Fot. Twitter/ MON Kombatanci na defiladzie "Silni w sojuszach". Fot. PAP/Tomasz Gzell Pies Straży Ochrony Kolei na defiladzie. Fot. Twitter/Monika Kaniewska „Biało-Czerwone Iskry”, defilada wojskowa w Warszawie. Fot. Twitter/ Ufka Wielka defilada wojskowa w Warszawie - śmigłowce. Fot. Twitter/ MON Defilada "Silni w sojuszach". Fot. PAP/Radek Pietruszka Defilada wojskowa 3 maja 2019 r w Warszawie - pokaz śmigłowców. Fot. Twitter/ MON Defilada „Silni w sojuszach”. Fot. PAP//Radek Pietruszka Defilada "Silni w sojuszach". Fot. PAP/Radek Pietruszka Wojska Obrony Terytorialnej na defiladzie w Warszawie 3 maja 2019 r. Fot. Twitter/ Terytorialsi Kołowe transportery wojskowe RAK. Fot. Twitter/ MON Defilada "Silni w sojuszach". Fot. PAP/Radek Pietruszka Przygotowania do defilady "Silni w sojuszach". Fot. PAP/Tomasz Gzell Reprezentacja wojsk Czarnogóry. Fot. PAP/Tomasz Gzell Reprezentacja wojsk Wielkiej Brytanii. Fot. PAP/Tomasz Gzell Reprezentacja wojsk Słowacji oraz wojsk Szwecji. Fot. PAP/Tomasz Gzell Reprezentacja wojsk Albanii, Bułgarii i Kanady. Fot. PAP/Tomasz Gzell Reprezentacja wojsk USA. Fot. Twitter/Leszek Chemperek +20 zdjęć +21 zdjęć
Defilada wojskowa "Silni w sojuszach". Fot. PAP/Tomasz Gzell

Defilada, która odbyła się na warszawskiej Wisłostradzie, wzdłuż bulwarów na zachodnim brzegu Wisły, wyruszyła po godz. 14 ze skrzyżowaniu z ulicą Sanguszki, a zakończyła na skrzyżowaniu z ulicą Karową. Punkt kulminacyjny z trybuną znajdował się przy Multimedialnym Parku Fontann.


KW
Wykop Skomentuj64
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo