136 obserwujących
6910 notek
17810k odsłon
4043 odsłony

Znieczulica w sądzie w Łodzi. Niepełnosprawny musiał czołgać się podczas rozprawy

Niepełnosprawny musiał czołgać się podczas rozprawy
Niepełnosprawny musiał czołgać się podczas rozprawy
Wykop Skomentuj167

O wszczęciu postępowania dyscyplinarnego przeciwko sędziom Sądu Okręgowego w Łodzi w związku z poniżającym traktowaniem niepełnosprawnego oskarżonego poinformował Rzecznik Dyscyplinarny, sędzia Piotr Schab - pisze portal TVP Info. 

Jak podaje TVP Info, sędzia Joanna K. z Sądu Okręgowego w Łodzi usłyszała zarzut „uchybienia godności urzędu”. „Podczas rozprawy 24 lutego 2017 roku w Łodzi wydała oskarżonemu polecenie dotarcia do stołu sędziowskiego, dopuściła do sytuacji, że oskarżony, będący osobą niepełnosprawną w związku z amputacją nogi, poruszając się z miejsca dla osób oskarżonych do stołu sędziowskiego, a następnie wracając na swoje miejsce, przemieszczał się czołgając po podłodze” – głosi komunikat Rzecznika Dyscyplinarnego, cytowany przez portal. 

Bulwersującą sytuację opisał  Bartosz Pilitowski - cytowany przez portal gazeta.pl - z Fundacji Court Watch Polska. Mówił o tym, co widział obecny na rozprawie wolontariusz. 


– Oskarżony próbował zejść z ławki, kiedy mu się to udało, zarówno policjant jak i pracownik medyczny przebywający na sali w czasie całej rozprawy ruszyli w stronę oskarżonego, aby pomóc mu przemieścić się do sędzi, jednak sędzia, widząc to, powiedziała jedynie, by się zatrzymali: „poradzi sobie”. Następnie oskarżony, dosłownie mówiąc, przeczołgał się przez całą salę do przodu; wyglądało to strasznie” – powiedział wolontariusz, na którego powołano się w artykule. 


TVP Info dodaje, że „postępowanie w tej sprawie wszczęto nie tylko wobec Joanny K., przewodniczącej składu sędziowskiego”. „Zarzut uchybienia godności urzędu usłyszała również sędzia Agnieszka S., która jako członek składu orzekającego w sprawie przeciwko ustalonemu oskarżonemu, podczas rozprawy, nie podjęła jakichkolwiek działań, w celu przeciwdziałania poniżającemu traktowaniu oskarżonego przez przewodniczącą składu sędziowskiego” – czytamy.

KW

Wykop Skomentuj167
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo