9 obserwujących
365 notek
95k odsłon
  42   0

O wolności 1032 raz

O wolności 1032 raz

Odbiło się w całej, medialnej Polsce, użycie przymusu bezpośredniego (taki bez ocenny termin), wobec Dziewczyny, która nie chciała kagańca psu założyć. Nawet ci, co nie chcięli oglądać, zobaczyli i już nie odzobaczą. Dyskusja o granicach wolności. Przebieg, po ściśle określonej linii: o jaką WOLNOŚĆ, zabiegamy. Pojawiły się dwie opcje w internetach:
- dobrze jej tak;
- nie dobrze, nie chcę tak. Jeszcze króciutki opis sytuacji i wg mnie, modelowe rozwiązanie Tematu. Na które nie mogą się zdobyć ciecie, nie uwłaczając stróżom, wszak także są potrzebni.
Po komunikacie Kierowcy, proszę założyć kaganiec – wychodzi/zakłada/nie zakłada. Stoję 3 minuty i wzywam ochronę Busa-auto, się okazało. Kiedy już dochodzi do Akcji. Wartości wyższe, ponad niższymi. Oraz ADEKWATNOŚĆ środków, do złamania regulaminu (o ile to w ogóle łamie regulamin w chwili zajścia).
Wartością niższą, jest los Psa z całą pewnością, a wiąże się to także z jego wartością i takimi tam. Wiec logicznym byłoby, oddzielenie psa od sytuacji: smycz na szyjkę, nożyk, czy odpięcie smyczy posiadacza i wyprowadzenie psa w celu umieszczenia w przestrzeni przejściowej.
Nie ma żadnej agresji, nie ma ograniczania wolności, skuwania, spektakularnych akcji bicia słabego i bezbronnego.
Proszę sobie wyobrazić, że brutalizacji, postępuje właśnie od takich przypadków. I takie Dziewczę, zaczyna się bronić, skutecznie, ośmieszając do reszty, strażników miejskich, których nikt i tak, nie lubi. Nie lubi, bo są represją, podobnie jak policja i nigdy nie pomagają, a chętnie wręczają mandaty obu stronom.
Nie dziwi mnie nawała i jak 1/10 liczba wpisów przeciwna AGRESJI i siłowemu rozwiązaniu, do tych, którym się podobało. Autentycznie, ci prymitywni wielbiciele mordobić, mma i tym podobnych, lubią to. Mają za nic obraz norm, zachowania, sposobu życia w jakim się znajdują.
Ja jestem za wygaszaniem agresji, przemocy, zachowań nieakceptowalnych, niezgodnych z normami zwyczajowymi, prawnymi i aż tymi, ściganymi z urzędu.
Skąd SMiejski, ma mieć wiedzę etyczną, skoro UW etykę, prowadzą marksiści czynni. Ich dowódca, aż po piszących regulaminy, mają zazwyczaj, mgliste pojęcie o skutkach, wywoływanych, poprzez zapisane słowa.
W Autobusie słychać protesty, a część Pasażerów, traciła czas, ale była przeciwna, takiemu traktowaniu za skanalizowany zwyczaj – bo te pieski jeżdżą bez kagańców. A już te w torbach, to ukąsi, nie wiesz kiedy, a tu ręki nie ma. Były przypadki pokąsania przez takie psy w MPK, we -wnianym mieście Warszawa? Miało dotknąć, nie załatwiajcie potrzeby do Wisły.
Możecie dyskutować, choć nie piszę dyskutowalnych notek i nie interesują mnie specjalnie zwidy Gien ka. Dziewczyna, zaatakowana fizycznie, nie prowokująca, wydaje się była zajęte, poszukiwaniem w tablecie, Regulaminu. Regulaminu, który Strażnicy powinni mieć wykuty „na blaszkę”, by mieć pewność, że taka podstawa działania/agresji fizycznej, zaistniała. Oni nie czytający, ale może jednak, warto się rozglądać, może zasięgnąć opinii Współpasażerów, czy im przeszkadza. Niby kierowcy przeszkadzało, jednak on zamknięty jest w klatce i przez to jego zdanie/oddziaływujące(coś po gomułkwarszawsku), znacznie osłabło w tej kwestii.
Karków ganiajcie, albo tych **********, nawet nie liczę tych gwiazdek, działa podobnie do „pali się”. Od.. się od normalnych, dzieci kwiaty. Życzę skazania, za bezzasadne użycie siły w celach osobistych i z powodów nie wynikających z przepisów Prawa. Prawo, nakazujące zakładać kaganiec, dotyczy czego i kogo. Jako posiadacz, byłem nagabywany na wsi, goniąc stado, że mnie do Straży Wiejskiej, poskarżą. Nie ma możliwości, by kierdel był pilnowany przez owczarki na smyczy. Juhas nie ma smyczy nawet. Coraz mniej już zwierząt, coraz więcej zabawek i takich, nie do końca zabawnych sytuacji. Przyczynków do dyskutowania o granicach wolności. W istocie, jest to zapytanie o przyszłość, jak chcesz, by i CIebie traktowano. Jakie relacje i metody porządkowe: takie jw, czy jednak, to co proponuję i do tej pory było.


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale