Sowi Jar
Sam nie dam sobie "bana".
5 obserwujących
217 notek
41k odsłon
  18   1

Istota sporu.

      Od pewnego czasu można zauważyć nitki poświęcone konfliktowi Tuska z Trzaskowskim. Większość komentatorów stara się ten spór sprowadzić do kwestii finansowych - kto, ile dostanie od Niemców; prestiżowych - kto, jaką nagrodę dostanie od Niemców lub ambicjonalnych - kogo Niemcy namaszczą na ich namiestnika w Polsce.

     Nie wiem, czy takie rozważania są w pełni uzasadnione albowiem ja w tym konflikcie dostrzegam coś innego - głębokie i w pełni autentyczne zatroskanie o Polskę, o jej przyszłość i model funkcjonowania w "zjednoczonej Europie".

   Pan Trzaskowski dostrzega, iż Polska ostatnio bardzo rozwinęła się gospodarczo i preferuje dla Polski model Protektoratu Czech i Moraw. Natomiast pan (Herr) Tusk na skutek długiej niebytności na naszych terenach, nadal optuje za modelem Generalnego Gubernatorstwa... Oczywiście, obaj panowie widzą te modele organizacyjne Polski w ramach IV Rzeszy Niemieckiej.

   Nie pozostaje mi nic innego niż życzyć aby obaj panowie cieszyli się taką samą fortuną, jaka spotkała i Protektora i Gubernatora.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale