Reuters
Reuters
Eternity Eternity
201
BLOG

Módlmy sie za papieża Franciszka...

Eternity Eternity Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 21

Włoskie media poddały w wątpliwość oświadczenie Bruniego, że badania kontrolne były zaplanowane, mówiąc, że wywiad telewizyjny z papieżem wyznaczony na środowe popołudnie został w ostatniej chwili odwołany.

Cytując nienazwane źródła medyczne, agencja prasowa Ansa powiedziała, że lekarze nie są zaniepokojeni stanem papieża po wstępnych badaniach. Watykan nie skomentował natychmiast tych doniesień.

Wcześniej papież uczestniczył w cotygodniowej audiencji generalnej w Watykanie i wydawał się być w dobrym zdrowiu.

Papież Franciszek cierpi na zapalenie uchyłków, stan, który może zainfekować lub zapalić okrężnicę, i miał operację w szpitalu Gemelli w 2021 roku, aby usunąć część okrężnicy.

W styczniu powiedział, że choroba powróciła i że powoduje przybieranie na wadze, ale nie jest zbytnio zaniepokojony. Nie rozwodził się nad tym.

Ma też problem z kolanem i podczas wystąpień publicznych na przemian używa laski i wózka inwalidzkiego.

Franciszek powiedział Reutersowi w wywiadzie w zeszłym roku, że woli nie poddawać się operacji na kolanie, ponieważ nie chce, by powtórzyły się długotrwałe negatywne skutki uboczne znieczulenia, których doznał po operacji w 2021 roku.

W lipcu ubiegłego roku, wracając z podróży do Kanady, Franciszek przyznał, że jego postępujący wiek i trudności z chodzeniem mogły zapoczątkować nową, wolniejszą fazę jego pontyfikatu.

Ale od tego czasu odwiedził Kazachstan i Bahrajn, a w zeszłym miesiącu odbył podróż do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego.

W tym roku powiedział również, że nie planuje rezygnacji w najbliższym czasie i że jeśli w końcu to zrobi, to będzie to z poważnych powodów zdrowotnych, takich jak gdyby był poważnie niezdolny do pracy.

Zapytany przez włoską telewizję szwajcarską RSI w wywiadzie wyemitowanym 12 marca, jaki stan doprowadziłby go do rezygnacji, odpowiedział: "Zmęczenie, które nie pozwala ci widzieć rzeczy jasno. Brak jasności, umiejętności oceny sytuacji".

Papież ma przewodniczyć nabożeństwu w Niedzielę Palmową 2 kwietnia, na początku gorączkowego tygodnia ceremonii wielkanocnych.

Z oglądania TV & Reuters.

ROME REPORTS in English

#pope #vatican

Poświęciłem ponad tydzień czasu i napisałem:

Historyczna wizyta Papież Franciszka w Kanadzie w dniach 24-29 lipca 2022 cz.I

https://www.salon24.pl/u/eternity/1258401,historyczna-wizyta-papiez-franciszka-w-kanadzie-w-dniach-24-29-lipca-2022-cz-i

Historyczna wizyta Papieża Franciszka w Kanadzie w dniach 24-29 lipca 2022 cz.II

https://www.salon24.pl/u/eternity/1258602,historyczna-wizyta-papiez-franciszka-w-kanadzie-w-dniach-24-29-lipca-2022-cz-ii

Historyczna wizyta Papieża Franciszka w Kanadzie w dniach 24-29 lipca 2022 cz.III

https://www.salon24.pl/u/eternity/1258827,historyczna-wizyta-papiez-franciszka-w-kanadzie-w-dniach-24-29-lipca-2022-cz-iii


Eternity
O mnie Eternity

Try to be Meraki, - means “to do something with soul, creativity, or love”

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo