Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
107 obserwujących 1360 notek 1658909 odsłon
GPS, 24 marca 2018 r.

Fejsbukowe kanadyjczyki nie polecą w kosmos

272 0 1 A A A
(Właściwy tytuł to: "Fejsbukowe pedały nie polecą w kosmos", ale Salon24 nie pozwala na ten tytuł bo zawiera niedozwolone wyrazy - więc salonowe pedały też w kosmos nie polecą)
Fejsbuk to beznadziejny serwis społecznościowy. Najgorszy jaki znam. Ma same wady i tylko jedną zaletę: prawie wszyscy tam są. Więc i ja jestem. Głównie umieszczam tam odnośniki do innych miejsc.
Z niezrozumiałych powodów ten serwis ma pozycję dominującą wśród portali społecznościowych, mimo, że każdy znienacka może tam zostać odcięty od kontaktów ze znajomymi, bo napisze o pedałach - na przykład rowerowych. No to lepiej używać narzędzi komunikacyjnych, które nie są zależnie od bieżącej polityki dotyczącej zbrodniosłów, nieprawdaż?
Wielokrotnie już krytycznie pisałem o tej internetowej firmie - nawet w formie pochwały tego, że jej wybiórcza cenzura może mieć pozytywny wpływ na dzieci. Takie notki napisałem:
Moja krytyka zaczyna skutkować! Z fejsbuka wycofują się nie tylko nasi narodowcy tworząc portal Polfejs, nie tylko tysiące pojedynczych osób z całego świata skrzywdzonych niesprawiedliwym zablokowaniem ich konta, ale wycofują się też duże korporacje.
Korporacjom akurat wiszą zbrodniosłowa, bo one i tak w przekazach marketingowych piszą sztuczną nowomową, ale przeszkadza im niedotrzymywanie umów przez fejsbuka, przeszkadza im to, że fejsbuk łamie wszystkie standardy, które sam wpisał do swojego regulaminu. Przeszkadza im to, że fejsbuk to zdrajca, donosiciel, kolaborant i oszust.
Tu macie przykłady gigantów, którzy poznali się, że fejsbukowe pedały śmierdzą:
Szczury opuszczają tonący statek. Swąd pedałów wróży katastrofę.
Fejsbuk to tylko rozwiązanie techniczne ułatwiające kontakty z innymi ludźmi. Jeśli znacie tylko fejsbuka, to tak jakbyście chodzili tylko do jednej knajpy w mieście, a w żadnej innej nie byli. Warto poznać też inne miejsca - i dopiero wtedy wybrać najlepsze!
Ile znacie portali społecznościowych? Odpowiedź: zero - zrozumiem. Odpowiedź: dwa, trzy... - też pojmę. Ale odpowiedzi: jeden - nie rozumiem. W tym przypadku potrzebuję wyjaśnienia, uzasadnienia, opisu motywacji uwielbienia monopolu. Proszę o stosowny komentarz.
Może to jest tak jak z etymologią słów: „rower” czy „adidas” - początkowo dany produkt nie był u nas odróżnialny od marki, która go firmowała, co?  „Portal społecznościowy” i „fejsbuk” traktujecie jako synonimy, nie? Są tylko dwie rozłączne możliwości: nie mieć życia społecznego w Internecie, albo je mieć na fejsbuku. Innych możliwości nie ma, tak?

Grzegorz GPS Świderski
PS. Alternatywne portale społecznościowe (spośród setek):

PS2. A tu przeprosiny za pedały:Czas uniwersalny  <- poprzednia notka
następna notka -> Infantycydjum

Tagi: gps65, facebook, fejsbuk, fejsbużyca, portal społecznościowy, Internet

Opublikowano: 24.03.2018 13:21. Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 18:24.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "...gwałtowne susze, powodzenia, a nawet huragany...świat czeka większe natężenie chorób,...
  • Mam Netflixa, zacząłem oglądać ten serial. Przerwałem w połowie drugiego odcinka....
  • @KOBIETA KULA "A mnie nikt nie zerżnie!" I nikt nawet nie próbuje! Jesteś kompletnie...

Tematy w dziale Technologie