Weronika Zielonogórska
Fikcja prawdziwsza od faktów!
3 obserwujących
6 notek
479k odsłon
172 odsłony

Armia w koronie

Wykop Skomentuj1

Wszelkie postacie i sytuacje przedstawione w artykule są jedynie wymysłem chorej wyobraźni autorki.

 Powracający uczestnicy małego Hadżdżu – czyli pielgrzymki do Mekki przywlekli do Kazachstanu śmiercionośnego wirusa, który zaczął rozprzestrzenić się zwłaszcza wśród pracowników resortów siłowych. Niezwyciężona armia Kazachstanu okazała się w sytuacji pandemii całkowicie nieprzydatna. W tej sytuacji Minister Wojny Sasza Borat udał się do Szefa Sztabu Naczelnego Wodza czterogwiazdkowego generała Nazarbajewa.
Nie przyjechałem was skontrolować – rozpoczął konferencję. - Najwyżej wspomóc radą, mamy do was pełne zaufanie. Ale niektórzy dowódcy się skarżą że psujecie im robotę swoimi zarządzeniami.
Kto się skarży?  - zdziwił się generał Nazarbajew.
Nieważne. - odparł Borat. Podobno za dużo macie w armii zarażonych żołnierzy?
- Ano mam. Jeżdżą na międzynarodowe misje stabilizacyjne, pielgrzymki, tam imprezują, robią bunga-bunga, nie sposób nad ich chucią zapanować.
Minister zastanowił się: Przecież większego budżetu nie wykroję wam. Wiecie jaka jest sytuacja, na walkę z pandemią musimy wydać 212 miliardów tenge. Tak zdecydował nieomylny prezydent Adrianajew po konsultacjach z premierem Morawjewem. Opozycja totalna rozpuszcza plotki o fatalnej sytuacji naszej niezwyciężonej armii. Póki co musimy liczyć się opinią międzynarodową, biurokratami z TSUE, Komisji Weneckiej itd. Według mnie macie tylko dwa wyjścia: pierwsze - połowę armii zwolnić.
Gdy zdziwiony generał próbował oponować, rozmówca zamachał ręką: -Chwileczkę zmniejszenie stanu liczebnego naszej niezwyciężonej armii o połowę w takiej sytuacji politycznej jest niemożliwe. Dopiero totalna opozycja podniosłaby klangor. Odezwałyby się różne ruskie onuce, szyfrarze, sośnierzyści.
Pozostaje drugie rozwiązanie: zarażanie. Na papierze. Wystawimy im fałszywe zaświadczenia że są prawdziwiedodatni, wtedy przysługiwać  im będzie 200 procent pensji, z których połowę wypłacę ja minister Borat z tych 212 miliardów tenge. Niech chłopcy sobie zarobią przy okazji. Hoho, od zaświadczeń to my mamy świetnych specjalistów. Znam takiego – Borat zniżył głos konfidencjonalnie - który osobiście wystawił ekspertyzę, że teczka TW „Balbiny” to fałszywka. Ma kwalifikacje nie do podważenia.
Po zastanowieniu generał Nazarbajew przyznał rozmówcy rację i zagaił: - Jeszcze jedna sprawa towarzyszu ministrze. Mamy tu swego rodzaju dwuwładzę. Nasza niezwyciężona armia ma dwóch niezwyciężonych głównodowodzących. Jak wiecie ja jestem Szefem Sztabu Naczelnego Wodza, ale czegoś wtrąca mi się ten osioł, Głównodowodzący Rodzajami Sił. Faktycznie jest niezatapialny. Może by tak przy okazji tego czterogwiazdkowego generała Lon Nola skosić?
Możecie, daję wam wolną rękę. - zgodził się minister. - Wystawimy mu zaświadczenie, niech się odwołuje do samego prezydenta Adrianajewa.
- Ale komu wystawić te zaświadczenia? – dopytywał szef sztabu.
- Według mnie powinniście przyjąć zasadę proporcjonalną. Połowa terytorialsów, połowa szeregowych, połowa w korpusie chorążych i tak dalej i tak dalej, aż do korpusu generalskiego. Poniał?
- Poniał-poniał. - zgodził się generał.  Ale swoją drogą zarażać? - Głupio!
- Pewno że głupio – zgodził się minister. Ale nie martwcie się towarzyszu generale. Pandemia się skończy, odbudujemy morale naszej niezwyciężonej armii. Podwoimy stan liczebny terytorialsów, podniesiemy wam pensje o 40 procent.
- Ładnego adiutanta ze sobą wozicie, po prostu ciacho.- zmienił temat rozmowy szef sztabu.
- Misiek? Bardzo oddany sprawie. Sierota niestety, syn naszego zasłużonego towarzysza z opozycji. Jego ojciec nie doleciał do Witebska w 2012 roku.
- Smutne – przyznał generał i konferencja została zakończona.

Cdn.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości