9 obserwujących
205 notek
107k odsłon
405 odsłon

Sprawa Piebiaka - kompot będzie wspaniały!

Wykop Skomentuj10

Aby zrozumieć drugiego człowieka, należy znaleźć odpowiedź na dwa pytania dotyczące jego aktywności. Dlaczego człowiek coś zrobił? I W jakim celu to zrobił?
   

Jak brzmią odpowiedzi na te dwa pytania, w przypadku tak potępianej aktywności wiceministra Piebaka? To proste! Ostracyzm w środowisku sędziowskim wobec sędziów popierających konieczne reformy sądownictwa, które usiłuje wprowadzić rząd „dobrej zmiany” ze strony obrońców swych przywilejów, związanych ze starym porządkiem, ostracyzm przeradzający się często w ohydne prześladowanie, wywołał – co zrozumiałe – reakcje obronne. A, że najlepszą obroną jest atak, nastąpił on przybierając, zgodne z zasadą symetrii – agresywne formy.
   

Podłość potępicieli wiceministra Piebiaka, żądających teraz wściekle dymisji ministra Ziobry, a nawet całego gabinetu polega na tym, iż to oni są sprawcami (świadomymi i wyrafinowanymi) grzechu pierworodnego w tej wojnie. To oni zainfekowali sferę polityki zgnilizną i niczym trąd zarażają innych. Ci inni się zarażają bowiem człowiek jest słaby i ulega pokusom.
   

Trzeba jednak pamiętać, że zło jest głupie i prowadzi do samo destrukcji. W skrzynce zdrowych jabłek, to jedno nadgniłe, nim zarazi pozostałe jabłka, samo się całkiem zepsuje i zostanie wyrzucone na śmietnik. A pozostałe, po wykrojeniu zaczątków zgnilizny, da się uratować. I kompot będzie wspaniały!
                                       

                                                                                                                                                                                         hilary2

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo