41 obserwujących
1850 notek
2480k odsłon
  297   0

Kto, komu i o czym zakazał mówić w Platformie Obywatelskiej? O Agencji Spójności i Rozwoju

fot. Piotr Łysakowski
fot. Piotr Łysakowski

Utworzenie Agencji byłoby najlepszą gwarancją sprawiedliwego podziału środków z Funduszu Odbudowy. I trzeba o tym głośno mówić. I będziemy o tym mówić, nawet gdyby rację miały pisowskie media, że ktoś komuś w Platformie Obywatelskiej mówić o tym zakazuje. 

Wczoraj pisowskie media doniosły, jakoby Borys Budka miał zakazać konferencji prasowej marszałkowi Grodzkiemu, na której ten miał zaprezentować senacki projekt ustawy „O Agencji Spójności i Rozwoju”, jako wyjście kompromisowe w sprawie głosowania Funduszu Odbudowy. 

Wątpię żeby taka sytuacja miała miejsce. Marszałek Grodzki nie jest kimś, komu można by było wydawać zakazy. 

Załóżmy jednak teoretycznie, że tak było. Skoro tak to warto przypomnieć, że jest to projekt wysłany z Senatu do Sejmu, którego autorem jest senator Kazimierz Michał Ujazdowski, a podpisali się pod nimi przedstawiciele wszystkich ugrupowań tworzących większość w Senacie w tym ja. Nie jest on więc własnością marszałka Grodzkiego, a większe prawo mają do niego jego sygnatariusze, im zaś nikt takiego zakazu nie wydał i wydać nie może. 

Mają więc pełne prawo mówić o tym, że utworzenie Agencji byłoby najlepszą gwarancją sprawiedliwego podziału środków z Funduszu Odbudowy. I trzeba o tym głośno mówić.

I będziemy o tym mówić, nawet gdyby rację miały pisowskie media, że ktoś komuś w Platformie Obywatelskiej mówić o tym zakazuje. Przy okazji – dziękuję senatorowi Ujazdowskiemu za pomysł tego projektu. Projektu po prostu propaństwowego. 


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl     

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka