47 obserwujących
1930 notek
2613k odsłon
  940   0

PiSowi bardziej zależy na Lidii Staroń niż na Wawrzyku i Wróblewskim. Dlaczego?

fot. Piotr Łysakowski
fot. Piotr Łysakowski

Dziś krótko. Za kilka godzin – jako Senat – będziemy głosować nad kandydaturą Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jaki będzie rezultat tego głosowania? 

Moim zdaniem senator Staroń ma większe szanse niż poprzedni kandydaci Piotr Wawrzyk i Bartłomiej Wróblewski. Nie tylko dlatego, że senator Staroń mając swój głos potrzebuje ich jeszcze tylko 2, a tamci potrzebowali 3. I nie tylko dlatego, że Lidia Staroń zna większość senatorów już 6 lat, więc w odróżnieniu od poprzednich kandydatów może liczyć na bardziej osobiste relacje. Także dlatego, że PiSowi bardziej zależy na sukcesie Staroń niż poprzednich kandydatów. Czemu tak uważam? To widać po zabiegach PiSu, a przyczyna tych zwiększonych starań jest prozaiczna. To chęć upokorzenia Jarosława Gowina. Pokazania mu, że PiS może wybrać jego pierwotną kandydatkę wbrew niemu. Przecież to jest właśnie główny powód, dla którego kandydatura Lidii Staroń została pozytywnie przegłosowane w Sejmie. 

I tak oto przyczyną tej czy innej kandydatury na stanowisko publiczne jest chwilowa, wewnątrzpartyjna rozgrywka. Takie są nie tylko kryteria doboru kandydatki PiS na RPO. To kryterium wyboru kandydatów do wielu innych stanowisk. Partyjne państw PiS w praktyce. 

Na koniec 2 uwagi. Zagłosuję przeciw Lidii Staroń. To uwaga pierwsza. 

I uwaga druga. Lidia Staroń ma dziś 49 głosów. Jeden senator będzie - moim zdaniem –nieobecny, tak więc Lidia Staroń ma 49 głosów na 99. Brakuje jej więc 1 głosu. Czy będzie go dziś miała? 


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl    

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka