50 obserwujących
1969 notek
2671k odsłon
  2253   0

Dlaczego Elżbieta Witek musiała powtórzyć głosowanie?

fot. Piotr Łysakowski
fot. Piotr Łysakowski

Nie. To nie będzie uzasadnienie prawne. Bo uzasadnienia prawnego do powtórki tego głosowania po prostu nie ma. 

Elżbieta Witek złamała prawo i dobry obyczaj. To oczywiste. Ale musiała powtórzyć to głosowanie z innych względów. Ze względów wewnątrz PiSowskich. 

Otóż jeśli chce dalej robić karierę, to musi mieć stuprocentowe zaufanie prezesa, a stuprocentowe zaufanie prezesa ma tylko ten, na którego prezes ma jakiegoś haka. Najlepiej haka karnego. Wtedy wiadomo, że się prezesowi nie urwie. Że nie będzie samodzielny. Bo ewentualna wyprawa w krainę samodzielności, wiąże się z potencjalną odpowiedzialnością karną. 

I tak właśnie Mateusz Morawiecki podpisuje rozporządzenie w sprawie wyborów kopertowych, Jacek Kurski robi PiSowską telewizję, a Elżbieta Witek powtarza sejmowe głosowania. Cała trójka wie, że tylko prezes i jego polityczny sukces jest z jednej strony gwarancją ich sukcesu, a z drugiej strony, chroni ich przed prokuratorem. 

Elżbieta Witek chciała dać prezesowi dowód lojalności, żeby móc się dalej piąć. I dała, go łamiąc prawo. Teraz prezes ma nad nią całkowitą władzę. 

Oczywiście. W tym głosowaniu chodziło o lex TVN. Ale chodziło także o to, żeby Kaczyński był panem politycznego życia i śmierci Elżbiety Witek. Teraz już zrobi ona wszystko. I on z nią możesz zrobić wszystko…


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl 

Lubię to! Skomentuj115 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka