50 obserwujących
1967 notek
2667k odsłon
  2011   1

Dla kogo urodziny Roberta Mazurka będą smutne?

fot. Piotr Łysakowski
fot. Piotr Łysakowski

Trwa burza po urodzinach Roberta Mazurka. Mnie na nich nie było. Gdybym jednak dostał na nie zaproszenie, to bym na niej poszedł – oczywiście nie w trakcie ważnego punktu w ramach obrad Senatu. 

W innym przypadku oczywiście tak. Nie widzę w tym nic zdrożnego. Tak się jednak kończy, jeśli się przeciwnika politycznego odczłowiecza. Z „nie-człowiekiem” nie można przecież spotkać się na jednych urodzinach prawda? 

Nie o moim stosunku do tego wydarzenia chcę jednak pisać. Chcę napisać dziś o tym, dla kogo te urodziny mogą okazać się trudne. Po prostu smutne. Słusznie zauważył Władysław Kosiniak-Kamysz, że Donald Tusk najprawdopodobniej wykorzystał to wydarzenie do zrobienia pewnych porządków w Platformie Obywatelskiej. 

Jeśli jest prawdą to, co piszą media, to wygląda to tak: Borys Budka i Tomasz Siemoniak zostali zawieszeni. Uważam to jednak za działanie maskujące ze strony przewodniczącego PO. Za jakiś czas się ich odwiesi. Interesujące jest jednak przedstawiana nam przez media informacja, że gorzej skończy się to dla Sławomira Neumanna. Że nie ma szans startować na szefa pomorskiej PO i że nie znajdzie się na przyszły listach sejmowych tej partii. Jeśli jest to oczywiście informacja prawdziwa – po drodze może się wydarzyć jeszcze wiele rzeczy, które ten stan zmienią – oznacza to, że Donald Tusk nie porzucił planu rozprawy ze środowiskiem Grzegorza Schetyny. Neumann był przecież za czasów Schetyny przewodniczącym klubu parlamentarnego PO, a więc najbliższym współpracownikiem ówczesnego przewodniczącego. Jeśli więc - powtarzam – ta informacja jest prawdziwa oznacza to, że Donald Tuska – oprócz ponownego osadzenia Platformy w centrum sceny politycznej – postanowił dokończyć rozprawę ze środowiskiem Grzegorza Schetyny. Dla ludzi z tego środowiska, a może i dla samego Schetyny mogą się więc to okazać bardzo kosztowne urodziny. I bardzo smutne. Po prostu mnie tylko Neumanna może nie być na przyszłych listach parlamentarnych. Tych osób może być dużo więcej. 

Co będziesz z samym Schetyną? Każdy przecież powinien widzieć, że uczestnictwo w urodzinach Roberta Mazurka Sławomira Neumanna nie różni się niczym od uczestnictwa w nich Budki i Siemoniaka. 

Ale swoją drogą Robertowi Mazurkowi gratuluję urodzin. Tak przy okazji, jednym wydarzeniem, porządkować wewnętrzną sytuację w partiach politycznych to jest jednak duża sztuka. Szanowny Redaktorze! Drogi Robercie! Najlepsze życzenia urodzinowe! Teraz jesteśmy już w równym wieku!


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl  

Lubię to! Skomentuj51 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka