50 obserwujących
1967 notek
2667k odsłon
  870   1

Dlaczego PiS powinien poprzeć wniosek Koalicji Polskiej o samorozwiązanie Sejmu?

fot. Paweł Kubacha
fot. Paweł Kubacha

Wczoraj w Poznaniu Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że PSL - Koalicja Polska złoży wniosek o samorozwiązanie Sejmu. Oczywiście, wybory muszą się odbyć po zakończeniu stanu wyjątkowego. Dlaczego PiS powinien poprzeć ten wniosek? 

To proste. Bo jeśli swoimi działaniami naraża nas na to, że nie otrzymamy środków z KPO, jeśli Polacy - w referendum unijnym - opowiedzieli się za członkostwem Polski w Unii Europejskiej, jeśli Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński, to PiS po prostu musi mieć dla swoich działań na arenie unijnej silny mandat społeczny. 

Jeśli PiS mówi, że swoimi awanturami walczy o interes Polski w Unii Europejskiej, a Ryszard Terlecki mówi, że wchodzi w grę wariant brytyjski, to partia rządząca musi mieć po prostu silny mandat dla takich działań. Niech nam pokaże, że Polacy popierają to, jak partia rządząca postępuje wobec Brukseli. Jaki jest jeszcze lepszy sposób na to, żeby pokazać że Polacy tę politykę popierają? 

Jest tylko jeden sposób. Wygrać wybory. Jasno pokazać, że Polacy tego chcą. Jeśli PiS na wcześniejsze wybory nie pójdzie, będzie to oznaczało, że ma pełną świadomość, iż swoją politykę europejską prowadzi wbrew woli zdecydowanej większości Polaków. 

No to jak Panie Prezesie Kaczyński? Odważycie się? Odwagi! Macie szansę udowodnić, że Polacy naprawdę popierają waszą politykę! 


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl 

Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka