Blog
Plusy i Minusy Jana Filipa Libickiego
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki historyk lat 46 Senator RP
26 obserwujących 1617 notek 2083754 odsłony
Jan Filip Libicki, 24 sierpnia 2017 r.

Smycz na ambasadora? Smycz na internet?

272 7 0 A A A

Możemy się więc spokojnie spodziewać nawet większych demonstracji niż w obronie niezależności sądów. Oczywiście, jeśli resort Anny Streżyńskiej i nie będzie się z tych prac wycofywał. One muszą być po prostu odebrane, jako wzięcia nternetu na smycz, tak jak na smycz prezes Kaczyński chce wziąć ambasadora Przyłębskiego, a ściślej jego żonę.

Dziś krótko w dwóch sprawach. Podobno w godzinach można liczyć decyzję IPNu w sprawie przyszłości ambasadora Przyłębskiego. Moim zdaniem jest dość oczywiste, że ambasadorowi się nic nie stanie. Ma rację Tomasz Siemoniak, że swoją obroną ambasadora prezes PiS-u wskazał już IPNowi kierunek. Pomimo, że ambasador podpisał deklarację współpracy, i nie złożył na przykład wniosku autolustrację.

Dlaczego prezes broni ambasadora? Moim zdaniem to proste. Prezes Trybunału Konstytucyjnego pani sędzia Przyłębska i tak nie wygląda mi na osobę specjalnie samodzielną, Ale jak znam prezesa, to dobrze jeszcze mieć dobrą gwarancję, tej ograniczonej samodzielności, a cóż może być lepszą smyczą na panią Julię, jak wydobycie przez prezesa jej małżonka z lustracyjnych kłopotów.? Toż to smyczy wręcz idealna!

I kwestia druga. Minister Anna Streżyńska, którą osobiście bardzo lubię i cenię zapowiedziała, że w ministerstwie cyfryzacji toczone są prace nad projektem, który zrównoważy prawa serwisów i ich użytkowników. Niezależnie od tego jakie są intencje tych prac, nie ma po prostu siły, żeby opinia publiczna nie odebrała ich jako próbę ograniczenia wolności internetu. Takie próby zawsze się źle kończyły. I skończą się tak tym razem. Możemy się więc spokojnie spodziewać nawet większych demonstracji niż w obronie niezależności sądów. Oczywiście, jeśli resort Anny Streżyńskiej i nie będzie się z tych prac wycofywał. One muszą być po prostu odebrane, jako wzięcia nternetu na smycz, tak jak na smycz prezes Kaczyński chce wziąć ambasadora Przyłębskiego, a ściślej jego żonę. Tak mi się przynajmniej wydaje. Więc po starej znajomości szczerze odradzam minister Streżyńskiej te pracę.

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna 

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @COŚ WYMYŚLĘ Tak.... :-)
  • @Sowiniec coś Pan pisał o alfonsie i znikło? czyżby brak odwagi... :-) cóż środowisko...
  • @autor Bardzo dziękuję za życzenia i serdecznie pozdrawiam! Również sukcesów życzę... :-)

Tematy w dziale Polityka