39 obserwujących
1831 notek
2440k odsłon
1415 odsłon

Szukam dziury w amerykańskim sukcesie Andrzeja Dudy

fot. P. Beym
fot. P. Beym
Wykop Skomentuj30

Dopełnieniem tych umów byłyby poważne inwestycje amerykańskiego biznesu. To by był dodatkowy bodziec także do większej aktywności wojskowej Amerykanów w Polsce. A na razie tego zaangażowania biznesowego nie widzę. Wiem jednak, że wychodzi to trochę na szukanie dziury w całym tym niewątpliwym sukcesie.

Stało się. Wczoraj ostatecznie potwierdzono, że Stany Zjednoczone zwiększą swoją obecność wojskową w Polsce. Trzeba być sprawiedliwym i powiedzieć, że jest to niewątpliwy sukces. Każde zwiększenie wojskowej obecności USA w Polsce zwiększa polskie bezpieczeństwo. Tak więc możemy powiedzieć, że zarówno Andrzej Duda jaki polski rząd wczoraj je zwiększyli. To jest sukces Andrzeja Dubi tego rządu. A teraz kilka refleksji.

Po pierwsze. Jak rozumiem obecność wojsk amerykańskich w Polsce wzrośnie o 1000 żołnierzy. Szczerze mówiąc, po tylu głośnych zapowiedziach, wydaje mi się to trochę mało. Lepszy rydz niż nic. Ale nie jestem wojskowym - może to tak wcale mało nie jest?

Po drugie. Niewątpliwie informacja, że będziemy dysponować najnowocześniejszymi samolotami wojskowymi jest informacją dobrą. I tutaj tych wątpliwości – tak jak powyżej - nie mam.

Po trzecie: Kwestia budowy infrastruktury i magazynów broni. Nie znam się na tym zupełnie, ale zakładam że współcześnie ma to duże znaczenie także dla naszego bezpieczeństwa. I że tutaj jest pełen polski sukces.

Wreszcie po czwarte. Wierzę w siłę międzynarodowych umów wojskowym. Ale najbardziej wierzę w siłę interesów, w tym biznesowych. I dlatego uważam, że dopełnieniem tych umów byłyby poważne inwestycje amerykańskiego biznesu. To by był dodatkowy bodziec także do większej aktywności wojskowej Amerykanów w Polsce. A na razie tego zaangażowania biznesowego nie widzę. Wiem jednak, że wychodzi to trochę na szukanie dziury w całym tym niewątpliwym sukcesie.

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki


Wykop Skomentuj30
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka