Karzo Karzo
302
BLOG

Zdziwieni, ale będą walczyć dalej

Karzo Karzo Polityka Obserwuj notkę 18

image Rzecznik prasowy MSZ Jasina otwarcie powiedział, że przedstawiciel Białorusi zwrócił uwagę rządowi polskiemu  na niestosowne i chamskie zachowanie. Pouczył  też  wzywającego, że takie wtręty są brakiem kultury. Krótko mówiąc, dał nam do zrozumienia, byśmy trzymali mordę na kłódkę, jak nie występujemy we własnej sprawie.  

 Ponieważ nie posiadamy środków nacisku mogących zmusić sąd białoruski do zmiany wyroku, utrzymywana przez polskiego podatnika Iryna Słaunikowa wróci na rynek medialny za lat pięć.   Była już pracownica TVP będąca jedną z tych dziennikarek, które walczą o to, żeby na Białorusi zapanował pokój i praworządność osobiście udowodniła, że prawo znaczy prawo, a wojny na Białorusi nikt nie widział. Alaksandr Słaunikau, ojciec Iriny, powiedział TVP, że:   Myślimy o tym, że nasza córka od 30 października przebywa w więzieniu, na pryczach. Że od 3 czerwca do 23 lipca nie miała nawet szansy wziąć ciepłego prysznica. Czy wyobrażacie sobie, jak to jest? Cierpimy i płaczemy.

 Ja tak sobie wyobraziłem, że po to się idzie siedzieć by prawo do ciepłego prysznica i innych praw zostało ograniczone do minimum.  To nie jest europejska degeneracja, tylko normalna resocjalizacja.


Karzo
O mnie Karzo

W języku istnieją zwroty, które same w sobie nie posiadają określonego znaczenia i dopiero kontekst i sytuacji, w jakiej są wypowiadane, nadaje im znaczenia. By nie zakłócić  rudymentarnego toku myślenia, sensu w bez sensie doradzam nie szukać. Jaką wartość ma człowiek, który nauczył się czytać i pisać, myślenie pozostawiając innym? (Ernst Hauschka) SN w wyroku z dnia 17 listopada 2010 r., I CSK 664/09 Dla internautów, zwłaszcza tych, którzy uważają, że fora internetowe lub - generalnie - elektroniczne publikacje nie są regulowane przepisami powszechnie obowiązującego prawa, wyrok ten to istotny sygnał, że: cytowanie źródeł, które naruszają dobra osobiste człowieka, oznacza, że również cytujący może ponosić odpowiedzialność za publikację. (Piotr VaGla Waglowski)

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka