7 obserwujących
648 notek
216k odsłon
195 odsłon

Utylizacja ścieku

Wykop Skomentuj

Dąbrowa odniósł się  do informacji o spalarni osadu ściekowego. Potwierdził, że od grudnia jest ona nieczynna. - Wywóz osadów ściekowych realizowany jest przez firmę, z którą jest podpisana umowa. To oni odpowiadają za utylizację - zaznaczył. Dodał przy tym, że pytania o szczegóły w tej sprawie należy kierować do MPWiK.  tvn24.pl

Stołeczna Oczyszczalnia ścieków CZAJKA realizuje zestalanie odpadów według technologii GEODUR zachodniej firmy opartej na patencieWolfganga Schwetlicka z prawem pierwszeństwa02.08.1999r – polski patent PL 192267B1.

,,Podsuszony wstępnie osad pochodzący z Oczyszczalni Ścieków Czajka oraz drugiej warszawskiej Oczyszczalni Ścieków Południe, jest poddawany procesowi spalania w piecu fluidalnym w temperaturze 850°C. Spalarnia wykorzystuje proces termicznej utylizacji osadów Pyrofluid™ , który utleniając substancje organiczne, produkuje ciepło i pozostałości w formie popiołu, nadające się do wykorzystania.  Stacja utylizuje 600 ton osadu na dzień."
Dyrektor Operacyjny Veolia Water Jean de Vauxclairs

 Zmodernizowana i rozbudowana Oczyszczalnia Ścieków „Czajka” może przyjąć aż 435 300 m ³ ścieków na dobę. Wykorzystanie w pełni mocy przerobowych zakładu oznacza, żew ciągu doby może powstać około 500 ton osadów. W skali roku byłoby to więc ok. 180 tys. ton osadów i dodatkowo około 8 tys. ton odpadów technologicznych, czyli skratek, piasku i materiału z odtłuszczaczy. Żeby wywieźć tak ogromną ilość odpadów potrzebne byłoby 8 tys. samochodów ciężarowych, co oznacza, że dziennie z terenu oczyszczalni musiałyby wyjeżdżać 22 duże samochody ciężarowe z naczepą. W przypadku tak dużej ilości osadów zalecane jest ich ostateczne zagospodarowanie w miejscu powstawania.

 Nie ujawniono kto i gdzie wywozi samochodami ciężarowymi tony osadu. Od grudnia nie działa, a odpadów nie ma. Jeszcze jeden sukces Trzaskowskiego i dowodów na sukcesy przybywa.

 Od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje zakaz deponowania na składowiskach odpadów innych niż niebezpieczne takich substancji, które zawierają powyżej 8% s.m. substancji organicznych, oznaczanych jako straty przy prażeniu powyżej 5% s.m. ogólnego węgla organicznego, oraz o cieple spalania powyżej 6 MJ/kg s.m.5. Wyklucza to możliwość deponowania na składowiskach wszystkich odpadów powstających podczas mechanicznego oczyszczania ścieków, nawet jeżeli podlegają one w oczyszczalni przeróbce w postaci przemywania czy biochemicznej stabilizacji.

Pa rapa pa pa pa...Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości