Literatura i okolice
"Your library is reflection of whou you are" Paul Theroux
7 obserwujących
26 notek
38k odsłon
753 odsłony

Dokument posynodalny rozczarował reformatorów. Na szczęście

Wykop Skomentuj28

Nie będzie zniesienia celibatu oraz kapłaństwa kobiet. I słusznie. Domorośli reformatorzy Kościoła twierdzą, że to pierwsze jest źródłem wszystkich kryzysów z pedofilią na czele a dodatkowo z tym drugim wygania z niego ludzi.


Mój komentarz. Jeżeli niemiecki mainstream jest rozczarowany rozstrzygnięciami Watykanu (a jest), to należy te rozstrzygnięcia wyłącznie chwalić. Niemiecki Kościół jest świetnie wykształcony (proboszczowie z doktorskimi tytułami uzyskanymi na teologicznych wydziałach Moguncji czy St. Gallen to nic nadzwyczajnego), zarozumiały i  pustoszejący. I to mimo mizdrzenia się tutejszych proboszczów doktorów do wszystkich mniejszości z homoseksualną i uchodźcami (jeszcze są mniejszością) na czele, rozwodników (to akurat chyba większość) oraz kajania się za pedofilię (rytuał permanentny). Znaczenie spowiedzi dawno umniejszyli, do komunii krotochwilnie przystepują wszyscy (czyli jakieś 30 osób) wierni obecni na niedzielnej mszy. Wszyscy moi znajomi to głównie apostaci (warunkiem zwolnienia z podatku kościelnego jest wystąpienie z Kościoła) albo ludzie nieochrzczeni. Reszta ta wierząca nawiedza kościół aż dwa razy w roku z okazji świąt. Nigdy jako powód wypisania się nie padała sprawa celibatu czy kapłaństwa kobiet.


Tak jak Niemcy chcieli między kraje ościenne porozdzielać uchidźców tak samo i w tym przypadku chcą nam wszystkim podarować wizję swojego Kościola. Kościoła umówmy się - w kondycji jeszcze gorszej niż polski.Wykop Skomentuj28
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo