Sensacja! Nie zobaczymy już skoków narciarskich w TVP

Uśmiechu Kamila Stocha nie zobaczymy w TVP, fot. archiw. FRIEDEMANN VOGEL.
Uśmiechu Kamila Stocha nie zobaczymy w TVP, fot. archiw. FRIEDEMANN VOGEL.
Skoki narciarskie znikają z TVP. Od tego sezonu przez kilka następnych lat będzie można je oglądać tylko w głównym TVN, Eurosporcie i Playerze. W kanałach TVP prawie wszystkie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich śledziliśmy nieprzerwanie od 20 lat.

Dyscypliny zimowe - narciarstwo

Discovery przedłużyło do końca sezonu 2025/26 umowę dotyczącą transmisji m.in. z Pucharu Świata w skokach i innych dyscyplinach narciarskich. Nadawca nie udzielił sublicencji Telewizji Polskiej. 

Umowa przedłużona przez Discovery Sports i Infront obejmuje transmisje Pucharu Świata kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich, narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie, narciarstwie dowolnym, a także mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym i alpejskim oraz zawodów ISU w łyżwiarstwie oraz biathlonowego World Team Challenge i letniego Grand Prix w skokach narciarskich.

Polecamy:

Skoki narciarskie - gdzie oglądać?

Zgodnie ustawą o radiofonii i telewizji turnieje Pucharu Świata i mistrzostw świata w skokach i biegach narciarskich z udziałem polskich zawodników jako ważne społecznie wydarzenia sportowe muszą być pokazywane w darmowym kanale. W ostatnich sezonach można je było oglądać w otwartych kanałach Telewizji Polskiej, na mocy sublicencji od Discovery. Umowa obowiązywała od sezonu 2016/17.

Historyczna zmiana w TVN

Tymczasem od nadchodzącego sezonu to się zmieni. W komunikacie Discovery zapowiedziało, że zagraniczne turnieje Pucharu Świata w skokach narciarskich będzie można oglądać w głównym TVN.

- To historyczna zmiana w naszej ofercie programowej. Ucieszą się z niej widzowie naszego głównego kanału i wszyscy fani skoków w Polsce. Damy z siebie wszystko, by zobaczyli tę kultową dyscyplinę w niespotykanej dotąd odsłonie - podkreśla Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Co ze skokami w TVP?

Telewizja Polska nadal będzie pokazywać tylko turnieje w skokach narciarskich w Wiśle i Zakopanem, ponieważ prawa do tych transmisji w otwartych kanałach pozyskała od Polskiego Związku Narciarskiego (na początku 2019 roku umowę przedłużono do 2026 roku). Natomiast Discovery będzie transmitować te zawody w Eurosporcie.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport