Obrażał w najgorszy możliwy sposób rzeczniczkę SG. Policja wyciąga konsekwencje

By Roger Gor - IMG_1996.JPG, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26394293
By Roger Gor - IMG_1996.JPG, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26394293
Opolska policja nie będzie kontynuowała współpracy z aktorem Piotrem Zeltem - poinformował podkom. Karol Brandys, rzecznik prasowy KW Policji w Opolu. To reakcja policji na wpisy aktora, w których obrażał rzeczniczkę Straży Granicznej ppor. Annę Michalską.

Piotr Zelt nawrzucał rzeczniczce. Teraz czekają go konsekwencje

Rzecznik opolskiej policji przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że aktor Piotr Zelt wziął jednorazowy udział w spocie związanym z policyjną akcją "Trzeźwy poranek na A4", zamieszczonym w połowie listopada na Fb opolskiej policji. W nagraniu Zelt apelował do kierowców o zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spot został już zdjęty ze strony KWP Opole.

- Nie było żadnej długotrwałej umowy. Po prostu pan Piotr Zelt jako dziennikarz zajmujący się m.in. tematyką motoryzacyjną, wystąpił w tym jednym, konkretnym spocie. Jednak po jego wpisach na temat działania służb mundurowych przy naszej granicy, podjęliśmy decyzję o zakończeniu z nim współpracy na przyszłość - powiedział podkom. Brandys.

Piotr Zelt obraża w mediach społecznościowych

Kilka dni temu aktor Piotr Zelt na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych umieścił wpis, w którym miał znieważyć rzeczniczkę Straży Granicznej ppor. Annę Michalską. "Pani +rzecznik+ Straży Granicznej, twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS" - napisał aktor, który po pewnym czasie skasował swój wpis.

Po wpisie aktora Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu zapowiedziała, że zgłosi w tej sprawie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Treści zawarte na jego stronie wyślemy do kancelarii, wyjdą dwa oddzielnie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa - na Piotra Zelta i Alfreda Zelta - czytamy na profilu Fundacji.


- Art. 226 § 1. Kk Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku - przypomniał Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

Piotr Zelt próbuje się tłumaczyć

Do tej informacji odniósł się rozmowie z Plejadą sam aktor. - Tam nie ma żadnego znieważenia, nie uważam, żebym popełnił jakieś wykroczenie. Powiedziałem, że pani rzecznik jest twarzą tej władzy, która prowadzi barbarzyńską politykę, a moje słowa nie odnosiły się do munduru, ale były moją opinią dotyczącą postawy tej pani wobec mediów i obywateli - tłumaczył Piotr Zelt w rozmowie z portalem.(PAP)

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura