Firma Diament z Łodzi podłącza internet tylko zaszczepionym klientom

Firma Diament z Łodzi podłączy internet tylko tym nowym klientom, którzy okażą jej pracownikom paszport covidowy. Taką decyzję podjął Jakub Hubert, właściciel firmy i przewodniczący rady osiedla Zarzew.

Nie chce narażać pracowników

Właściciel firmy wyjaśnia, że chodzi mu o bezpieczeństwo pracowników, które zgodne z przepisami prawa pracy ma obowiązek zapewnić.  - Montaż internetu trwa około 2-3 godzin. W tym czasie pracownik musi przebywać w mieszkaniu z klientem – mówi Jakub Hubert. - Pracownicy mają rodziny, dzieci i nie chcę ich narażać - dodaje w rozmowie z "Expressem Ilustrowanym"

Podkreśla też, że ewentualna choroba lub kwarantanna monterów byłaby dla jego małej firmy bardzo trudna.

Zakaz obsługi niezaszczepionych nie dotyczy stałych klientów firmy, którzy już mają podłączony internet. Jak zastrzega Hubert, to rozwiązanie czasowe, w trakcie trwania IV fali pandemii. Gdy czwarta fala opadnie, ma zniknąć. 

Mimo tego Jakuba Huberta i firmę Diament spotkała fala hejtu w sieci. 

Jeśli nie jest zabronione, to można

Nie ma jednak przepisów, które zabraniałyby przedsiębiorcy takiego postępowania. -Tej sprawy nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć na podstawie istniejących przepisów, bo nie ma regulacji, które wprost odnosiłyby się do tego typu przypadków – ocenia Radosław Płonka, ekspert ds. prawa gospodarczego BCC. - Warto jednak uszanować punkt widzenia przedsiębiorcy – dodaje.

Obecnie obowiązujące obostrzenia sanitarne pozwalają przedsiębiorcom nie obsłużyć klienta bez dowodu zaszczepienia m.in. w kinie, teatrze, na siłowni czy aquaparku, gdy przekroczony zostanie limit 30 proc. dostępnych miejsc. Te przepisy nie obejmują jednak usług montażowych w domu klienta.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj46 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka