2 obserwujących
136 notek
33k odsłony
259 odsłon

GIRO SIĘ SKOŃCZYŁO

Wykop Skomentuj3

W zasadzie nie ma o czym pisać. Wyścig rozstrzygnął się sam. Nibali to nie Froome, bo Merida to nie Skaj. Co mam jeszcze powiedzieć..? Kolarstwo to trudna dyscyplina, bo wymagająca. 

Zwycięzca Giro 19', Kaparras z Equadoru, to dobry kolarz i cwaniak. Góral pełną gębą, z łapą jak niedźwiedź, który sprytnie zaszedł wszystkich od tyłu, po czym przycisnął całe nabuzowane ambicjami towarzystwo do ściany. I nie odpuścił. Movistar też niezgorzej sprawę rozegrał, pozornie pompując Landę.

Jak kto mnie czytał w zeszłym roku wie, że nazwiska Carrapaz i Bernal, to wg mnie najbliższa przyszłość kolarstwa. Młode wilki z Andów, które nie skończą jak Betancourt czy Quintana, którego interesuje forsa, a nie sport. Oni dwaj lubią walczyć dla zwycięstwa, nie tylko dla forsy, jak ich mało poukładani w głowach poprzednicy z Am. Łac. Zdolni. ale... nieprzystający do europejskiego kolarstwa. Mam tylko nadzieję, że jedyne co biorą owe młode wilki, to liście koki do żucia. Ot tylko tak, dla smaku i wskutek regionalnej tradycji góralskiej.

A Majka jechał dobrze. Warunki, jakie mu stworzyła Bora, nie były najlepsze, ale okazało się, że zespół postąpił rozsądnie. Nie on, ale Helmut Ackermann zasłużył na opiekę. Wygrał dla teamu to, co miał wygrać. Majka nie. Nie wiem, czy problem jest w głowie Pana Rafała, czy w możliwościach jego organizmu, ale gdyby był naprawdę świetnym góralem, którego stać na zwycięstwa, nie jeździłby w Borze, ale w Movi albo - co najmniej - Astanie. Co nie zmienia faktu, że jest dziś najlepszym polskim kolarzem wielkoturowym. Podobnie jak Pan Michał w klasykach.   

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport