25 obserwujących
110 notek
106k odsłon
201 odsłon

Paulini o narodowcach: pielgrzymi. GW niezadowolona

Wykop Skomentuj7

Organizacje propagujące w niewybredny sposób aborcję pouczają zakonników i domagają się zamknięcia Jasnej Góry dla ruchu narodowego. Nie udało im się - młodzi ludzie będą się modlić o życie dla nienarodzonych. O wszystkim zdecydował przeor o. M. Waligóra.

- Ciężko pozamykać narodowców. Cudem przetrwali PRL – ubolewa środowisko Gazety Wyborczej. Zdaniem liberalnego organu prasowego ruch narodowy winien jest własnej historii, która ciągnie się za nimi od przedwojnia, rzekomej nienawiści rasowej, skrajnych haseł i krzykliwości. Redakcja nie jeden raz nagłaśniała incydenty rzekomo naruszające ład prawny, ale przez kilkadziesiąt lat rzadko udawało się skazać przedstawicieli ruchu narodowego.

Choć w państwie liberalnym mają śmiertelnego wroga przywiązanie do ideałów liberalnych, na przykład wolności słowa szczególnie chronionej w USA i w Polsce, stoi na przeszkodzie uwięzieniu młodych ludzi zaangażowanych patriotycznie – czego życzyliby sobie wolnościowcy z GW. W Niemczech sąd uniewinnił uczestników happeningu politycznego, na którym wieszano kukły Merkel. -Demonstracja polityczna rządzi się swoimi regułami. Istnieje prawo do ekspresji politycznej.

14 kwietnia ma odbyć się V Pielgrzymka Środowisk Narodowych na Jasną Górę. Organizują ją wspólnie Młodzież Wszechpolska, Ruch Narodowy i Obóz Narodowy-Radykalny. Podczas pielgrzymki narodowców może dojść do kontrmanifestacji i prób blokady pielgrzymki. Cokolwiek nie zrobią i jakkolwiek się zachowają zawsze będą winni w oczach dziennikarzy podżegających paulinów do zamknięcia bram sanktuarium.

Biuro prasowe Jasnej Góry opublikowało list przeora o. Mariana Waligóry, który odrzuca argumenty stygmatyzujące patriotów. - Klasztor jest otwarty dla wszystkich wiernych a Jasna Góra jest wyjątkowym miejscem dla Polaków – napisał do przeciwników pielgrzymki duchowny.

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo