0 obserwujących
51 notek
40k odsłon
  352   0

Państwo i antypaństwo. Wersal się skończył...

Kolejna kompromitacja rządu Prawa i Sprawiedliwości – bo ostatnie głosowania w Sejmie, pozwalają sądzić, że mamy już do czynienia z rządem miejszościowym – w kwestii walki z pandemią. Zezwolenie na szczepienia poza kolejnością celebrytów i polityków w tym Szymona Hołowni, wyraźnie pokazuje „skalę” rzekomej pomyłki w systemie rejestracji szczepień dla 40 i 50-latków. Początkowo sam byłem zdziwiony, że pieszczoch TVN nie załapał się z pierwszą celebrycką grupą na extraordynaryjne szczepienia Pfizerem pod koniec ubiegłego roku. Dzisiejsze wydarzenia pozwalają sądzić, że część posłów, którzy nie podeszli, choć mieli taką możliwość, nie wykazywała pośpiechu mając świadomość właściwych regulacji... patrz osoba wykładająca na jednej z uczelni. Wpisuję się w to większą całość wraz z dofinansowaniem wyjazdów regenracyjnych dla podstarzałych gwiazd na Zanzibar w ramach wsparcia dla „najbardziej poszkodowanych” w wyniku pandemii grup zawodowych.Natomiast poza ordynarnymi kłamstwami rzucanymi przez technokratów z okolic Jazdowa w styczniu, że osoby do 60 roku życia nie będą miały możliwości zmiany szczepionki i wiek poza grupą O będzie jedynym wyznacznikiem przyjęcia odpowiedniej szczepionki, wydarzenia z początku kwietnia wyraźnie pokazują, że w Polsce dochodzi do zmiany systemu politycznego.

 Koniec demokracji czyli despotyczna partiokracja

 Tworzenie sytuacji w której następuje równoległe uprzywilejowanie jednym grup społecznych kosztem drugich, które zostają poddane w celu ich wymuszenia rygorom o charakterze administracyjnych, powoduje, że takiego społeczeństwa i systemu nie można nazwać demokratycznych. Najbliżej jest partyjna oligarchia na wzór demokracji ludowej. Budowa nowej nomenklatury niezależnej od decyzji wyborców powoli ulega utrwaleniu. Nie przypadkowo też, równocześnie ograniczeniu ulega prawo do informacji publicznej – Polska jest krajem, w którym informację o epidemii są bardzo nieprzejrzyste. O ile można zrozumieć, że rząd nie chce się chwalić swą indelencją, o tyle zachowanie mediów, rzekomo opozycyjnych, które w krajach demokratycznych, powinny dochodzić prawdy, nie znajduje racjonalnego wytłumaczenia. Należałoby zwrócić się z zapytaniem o informację publiczną czy media prywatne otrzymały jakiekolwiek środki z funduszy europejskich przeznaczonych na zwalczanie Covid19 – w tym prowadzenie koniecznych akcji informacyjnych... o czym niektórzy obserwatorzy nieśmiało ćwierkają...

 Nowy Ład czyli wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre równiejsze

 Nowy Ład czyli faktyczna implementacja unijnych dyrektyw dla polskiej administracji, którego przecieki są ściśle dozowane, jest narzędziem pozwalającym na usankcjonowanie niekoniecznie zgodnych z prawem krajowym decyzji, za pomocą wytrycha w postaci Trybunału Sprawiedliwości UE. Natomiast rośnie zagrożenie wzmocnienia się tendencji oligarchistycznych anonimowego mocarstwa naszych czasów to jest międzynarodowych korporacji. W przypadku Nowego Ładu – opieram się tylko propagandowych przeciekach – tendencje te wyraża likwidacja zatrudnienia etatowego i wprowadzenia uwolnionych konktraktów, wzmocnienie presji podatkowej, których konsekwencją musi być ograniczenie własności prywatnej. Założenia te nie dziwią, patrząc na to kto je przygotował: doradca premiera Donalda Tuska do spraw ekonomicznych i korporacja pracodawców Lewiatan. Rynek pracownika definitywnie się skończył, zbliża się rynek pracownika za mityczną miskę ryżu. Proces ten wzmacnia również przypominająca propozycje premier Ewy Kopacz polityka emigracyjna.

 

 Nowy Okrągły Stół czyli Układ 5.0

 Całość tych wydarzeń można tłumaczyć jeszcze w jeden sposób, nie wykluczający pozostałych wniosków. Spadające po katastrofalnych decyzjach z ubiegłorocznej jesienii sondaże partii rządzącej, zmuszają ją do poszukiwania alternatytwnych sojuszy. Tak należy rozumieć poszukiwania poparcia w Lewicy – 5 dla Zwierząt i Krajowy Plan Odbudowy czy pozyskiwanie drobnych koalicjantów – grupa Kukiza. Nie można wykluczyć, że dryfując w kierunku centrum PiS będzie poszukiwało koalicjanta w centrum. Na dzień dzisiejszy pomost stanowi Porozumienie, w którego lokalnych strukturach swe nowe polityczne życie znalazło wielu polityków PO. Służyć temu może również wzmacnianie pozycji PMM, jedynego polityka w obozie PiS cieszącego się sympatią mediów głównego nurtu.

 W przypadku możliwej utraty władzy, alians taki może stanowić doskonałe zabezpieczenie dla niektórych polityków PiS, już dziś „wzywanych” przez opozycję pod Trybunał Stanu. Obecne awanse w kierunku 2050 i nie tylko mogą temu służyć. Nie jest tajemnicą, że część PiS widzi w nowym ruchu przede wszystkim szanse na ostateczne osłabienie KO, której wyborców mają przyciągnąć proeuropejskie decyzje obecnego rządu. Trudno to pogodzić z polityką socjalną, ale nie takie volty świat polityki widział.

Epilog

Są jednak kraje gdzie takich cyrków nie ma, na przykład Wielka Brytania, gdzie premier Boris Johnson zaszczepił się podobnie jak większość społeczeństwa preparatem firmy AstraZeneca. Podobnie zrobili politycy z kilku innych państw. Podają swym obywatelom produkty farmaceutyczne o niesprawdzonych właściwościach (III faza testów) ale w zamian publicznie poddają się eksperymentowi.

Na zakończenie pozwolę sobię na przekształcenie, w formie jakże aktualnego przesłania kilku myśli Maksymiliana Robespierre'a


 Jaki powinien być nasz cel?

 Polska - Państwo Narodu polskiego.

 Kto może się temu sprzeciwiać?

 Politycy i korporacje

 Jakie metody zastosują?

 Oszczerstwa i propagandę

 Dlaczego Naród należy uczyć? Jakie są przeszkody w jego wykształceniu?

 Opłacani dziennikarze, którzy co dzień zwodzą ludzi przez bezwstydne wypaczanie prawdy.


PS. Wydawało mi się, że piszę o polityce, dokładnie zaś o rządzie PiS. Ale redakcja sobie tylko znanym kluczem przeniosła notkę do działu Koronawirus..., który stanowi tylko część opowieści

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka