46 obserwujących
951 notek
750k odsłon
234 odsłony

Niesprawność generatorów a kąty przechylenia i pochylenia

Wykop Skomentuj8

Wykresy pochodza z notki opublikowanej 17.04.2013 . Informacja o dacie ma takie znaczenie, że kilka miesięcy potem kumpel Prawdziwego Mariana i Tygrysa a obecnie jeszcze niezamknięty przez Jorgensena członek podkomisji Macerewicza Marek Dabrowski referował je jako swoje odkrycie na zamkniętym seminarium zorganizowanym przez docenta od betonu masywnego a obecnie członka podkomisji smoleńskiej Witakowskiego.

Natomiast treść notki może być przyczynkiem do rozważań Gwanta.

Wykresy kątów przechylenia i pochylenia z raportu MAK zsynchronizowane najlepiej jak mi się udało z wykresami parametrów dyskretnych z ekspertyzy ATM.

image

Wykresy parametrów z katasrrofy w Domodiedowie

image

W obu przypadkach po odłaczeniu ostatniego generatora rejestrowany kąta przechylenia zatrzymuje się na ostatniej rzeczywistej wartości a kąt pochylenia gwałtownie spada, Na wykresie z Domodiedowa do końca zakresu a w Smoleńsku nie zdążyłby.

(dodano 27.09) Podobną dp górnego rysunku synchronizavcję można wykonąć z katem pochylenia na wykresach w raporcie KBWL. Z katem przechylenia nie ma sensu ponieważ wiadomo, że parametry zapiswaneco 0,125 s. były żle rozkodowane co odbilo się w końcowych sekundach. 

image

"I", "J" i "K" na dolnym wykresie to awarie generatorów.
"M" na dolnym i "11" na górnym to TAWS.
Kąt pochylenia to górna linia na górnym wykresie.


Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka