61 obserwujących
246 notek
288k odsłon
495 odsłon

Anatomia smoleńskiej manipulacji, plastyka materiałów; bez PRACY nie ma kołaczy

Wykop Skomentuj25

https://www.salon24.pl/u/niegracz/985227,kompromitacja-zespolu-propagandy-artymowicza-na-lokach-biniendy

Kompromitacja? Tak, tylko czyja.

W podlinkowanej notce mamy ilustrację z podpisem?

image


Otóż  loki na krawędzi  czołowej  garnka mogły powstać tylko dlatego że ów  garnek uderzał o płytę oporową  i wyhamował z prędkości 300 m/s  do zera; odkształcanie się  aluminium pochłaniało stopniowo  energie kinetyczną  "garnka"  .

Powyższe jest prawdą, a raczej półprawdą, czyli całym smoleńskim kłamstwem. Gdyby za tym garnkiem umieścić, powiedzmy dwutonowy, walec stalowy, to wpierw powstałyby "loki", a tysięczne sekundy później byłaby z tego płaska pokrywka.

"Loki" nie powstają jedynie dlatego, że coś hamuje, lecz dlatego że wykonana została PRACA. Słowo obce akolitom PiS. Ale pracę wykonać można nie zmienając znacząco prędkości. Każda prasa funkcjonuje na tej zasadzie.

Również wygięcie elementów konstrukcyjnach skrzydła Tupolewa jest wynikiem PRACY i również jest związane z energią kinetyczną samolotu i zmianą prędkości. Tylko przy masie prawie 80 ton, 76 m/s i realnej fizyce, gdzie ani brzoza, ani skrzydło nie są pancerne, na destrukcję pasa skrzydła o szerokości nieco większej niż średnica pnia drzewa idzie ułamek całkowitej energii kinetecznej samolotu. Wykonana PRACA nie powoduje znaczącej zmiany prędkości, jak w przypadku prasy powodującej odkształcenie materiału. Tym niemniej ta PRACA została wykonana i jaki jest efekt każdy widzi.


Dalej Niegracz w sposób oczywisty kłamie:

W przypadku loków  w  Smoleńskim , kierunek odkształcania jest w przybliżeniu prostopadły do  wektora prędkosci  samolotu( a więc i skrzydła czyli obiektu , który hipotetycznie uderza w pień brzozy).

*wytłuszczenie NT

image


Widać, że kierunek rozdarć poszycia jest równoległy do użebrowania skrzydła. Jeszcze lepiej widać to na innej ilustracji z notek Niegracza z Quwety

image

Widzimy tutaj zerwany szew (tak się nazywa połączenie nitowane) mocujący poszycie do żebra i krawędzie rozerwanego poszycia praktycznie równoległe do rzedu zerwanych nitów.

Jak zorientowane są żebra skrzydła w stosunku do kierunku lotu widzimy w innej ilustracji autorstwa Niegracza:

image


Czyli patrząc na orientację żeber (te kreski w przybliżeniu prostopadłe do krawędzi natarcia skrzydła) widzimy, że stwierdzenie

"W przypadku loków  w  Smoleńskim , kierunek odkształcania jest w przybliżeniu prostopadły do  wektora prędkosci  samolotu"   

nie może być prawdziwe, bo wtedy i żebra musiałyby być umieszczone "w przybliżeniu prostopadle do wektora prędkości samolotu", a nic takiego na powyższej ilustracji autorstwa naszego oszusta nie widzimy.

Jak napisałem w poprzedniej notce sposób odkształcenia się blach poszycia jest WYPADKOWĄ sił działających na blachy i pochodzących od napierającego pnia brzozy, a siłami pochodzącymi od elementów wewnętrznej konstrukcji skrzydła.

W swoich bezsensownych wypocinach Niegracz ani słowem nie wspomniał o żebrach. W jego "rozważaniach" nie istnieją! I właśnie to robi z półprawdy ordynarne łgarstwo w prawdziwie goebelsowskim stylu.


Jak widzimy po notkach Niegracza, vell Quwerty, obóz dojnej zmiany dalej nie ma oporów by robić "Realpolitik" na doczesnych szczątkach 96 osób które zginęły, bo komuś się śpieszyło na okienko w ramówce TVP. Antoniego Macierewicza od zamachów schowano profilaktycznie i by nie podskakiwał, to mu pokazowo zamknięto na parę tygodni misia. Antonii pojął i karnie zajął miejsce w szeregu, czyli w szafie z naftaliną. Dla podtrzymania płomyka smoleńskiego oszustwa dla ciemnoty nie mającej pojęcia o fizyce i konstrukcjach pozostawiono takiego Niegracza. Ten trafia co prawda tylko do sPiSkowego betonu po podstawówce skończonej w OHP, ale to jest zamierzone, bo w odróżnieniu od Antoniego nie przeraża elektoratu mającego resztki sapiencji i znającego pojęcie "prostopadły".


PS w notce wykorzystano w celach ilustracyjnych TYLKO I WYŁĄCZNIE oryginalne ilustracje z notek ww. Nie trzeba więcej by pokazać jak manipuluje faktami.

Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka