43 obserwujących
289 notek
629k odsłon
  4098   0

Moje mocne "non possumus!"

 1. Narażanie życia milionów obywateli i doprowadzenie do śmierci tysięcy z nich przez sabotowanie działań obozu rządzącego w walce z koronawirusem... czyli patrz punkt 1 zarzutów wobec opozycji. Żadne działania opozycji sabotujące walkę rządu z pandemią nie miałyby najmniejszych szans powodzenia, gdyby media ramię w ramię z opozycją nie stanęły po stronie pandemii zamiast wspierać rząd. 
 2. Reklamowanie wszelkich działań destabilizujących i podgrzewających atmosferę oraz wzmagających podziały i nienawiść między Polakami, czyli patrz punkt 11 zarzutów wobec opozycji - wszelkie "ciamajdany" i inne "próby wyłączenia państwa" nie miałyby najmniejszych szans bez wyraźnego wsparcia pewnych ośrodków medialnych. 
 3. Wywieranie na polityków opozycji presji aby jeszcze brutalniej atakować obóz rządzący - każdy polityk, który próbuje jakiejkolwiek retoryki koncyliacyjnej natychmiast staje się celem medialnego ataku. 
 4. RAŻĄCE ŁAMANIE PRAWA przez dziennikarzy GW np.: naruszanie tajemnicy adwokackiej, wywieranie presji na skład sędziowski. 
 5. Nakręcanie świrów i przestępców, samobójców i zabójców takich jak: Ryszard Cyba (zabił, bo media wmówiły mu, że politycy PiS są wcieleniem zła - pierwotnym celem jego ataku miał być Jarosław Kaczyński, co Cyba wykrzyczał przed kamerą w momencie aresztowania i umieścił w pokazywanym w czasie procesu swoim manifeście... a próbowano zrobić z niego słuchacza Radia Maryja który rzekomo chciał zabić Bronisława Komorowskiego, Stefana Niesiołowskiego lub dowolnego innego polityka), Piotr Szczęsny (który popełnił samobójstwo dlatego, że uwierzył w narrację mediów, że sytuacja w Polsce jest tak tragiczna, ze wymaga największych ofiar, co również zawarł w swoim manifeście) i Stefan Wilmont (zabił, bo naoglądał się materiałów TVN przypisujących odpowiedzialność za śmiertelne torturowanie przez policjantów Igora Stachowiaka całej formacji rządzącej, a że akurat był aresztowany za czasów PO i ubzdurał sobie, ze był także torturowany, więc zemścił się na polityku tej formacji, co sam powiedział przez mikrofon po popełnieniu zbrodni... a cynicznie kłamano, że w więzieniu mógł oglądać tylko TVP) oraz cyniczne wykorzystywanie ich czynów, zakłamywanie prawdziwych motywów i inspiracji. 
 6. Nieskrywaną stronniczość i brak obiektywizmu po obydwu stronach. 
 7. Tworzenie ciągłej atmosfery strachu, zagrożenia, afery i sensacji po stronie TVN. 
 8. Zupełną amatorszczyznę i prymitywną propagandę sukcesu po stronie TVP. 

V. Na temat środowiska prawniczego mam jeszcze gorsze zdanie niż na temat środowiska dziennikarskiego i politycznego. Dlatego wypunktuję zbrodnie, które (używając języka teologicznego... bo to co się dzieje przekracza zakres języka prawniczego) WOŁAJĄ O POMSTĘ DO NIEBA. 

 1. Masowe UNIEWINNIANIE PRZESTĘPCÓW - zwłaszcza narażających życie obywateli przez zuchwałe łamanie przepisów sanitarnych, ale także innych chuliganów dopuszczających się fizycznych napaści na polityków, dziennikarzy, policjantów i innych funkcjonariuszy publicznych, dopuszczających się niszczenia mienia, zmieniania znaków drogowych, naruszania miru domowego, dokonujących aktów przemocy lub nawołujących do nich, rozpowszechniających nieprawdziwe informacje itp, itd... słowem: uniewinnianie prawie każdej zbrodni, jeśli została popełniona w imię "słusznej sprawy" jaką jest "walka z pisowskim reżimem". 
 2. Otwarta wojna z wybraną przez naród demokratyczną władzą. 
 3. Stawianie siebie ponad prawem i jakąkolwiek kontrolą: "orzekamy wyłącznie na podstawie konstytucji", "jesteśmy nadzwyczajną kastą", "ja pragnę zemsty", "w ramach obowiązującej konstytucji i tego, co da się z niej wyinterpretować..."
 4. Pobłażliwość dla przestępców we własnych szeregach (np.: uniewinnienie sędziego który dopuścił się kradzieży w supermarkecie) oraz sędziów wygłaszających tak skandaliczne tezy jak wymienione w punkcie 3 (większość z niech wypowiedziała publicznie Iwona Kamińska - nie otrzymała nawet kary dyscyplinarnej. 
 5. Istnienie "NIETYKALNYCH" takich jak Roman Giertych, który może składać propozycje utworzenia zorganizowanej grupy przestępczej, wyłudzać prawa autorskie do książki w celu zablokowania jej wydania, łamać tajemnicę adwokacką z ewidentnym naruszeniem interesu klienta, wywierać wpływ na skład sędziowski za pomocą publikacji i "przecieków kontrolowanych" do GW, celowo opóźniać postępowania procesowe a nawet terroryzować pozwami wszystkie osoby, które ośmielą się o tym wspomnieć... i dalej chodzi wolno wykonując zawód adwokata. 

VI. Odnośnie środowiska naukowego, pedagogicznego i medycznego nie zgadzam się na następujące patologie.

 1. Zjawisko "polityczno-medialnej prostytucji" czyli wygłaszania opinii pod zamówienie określonych środowisk. SKANDALEM jest to, ze nikt nie przeprosił za forsowane przez "naukowców" wiosną i latem kłamliwe, antynaukowe i usypiające czujność obywateli tezy, że znacznie niższa liczba zachorowań i zgonów na COVID-19 w Polsce, Czechach, Słowacji i innych byłych krajach bloku wschodniego nie wynikała z zapobiegawczych działań podjętych bardzo szybko przez ich rządy tylko z tego, że w tych krajach dzieci szczepiono szczepionką BCG. II fala zmiotła te brednie, ale "naukowcy" zamiast za nie przeprosić i wziąć odpowiedzialność, czepiali się słów premiera o letnim odwrocie koronawirusa spowodowanym wyższą temperaturą, promieniowaniem UV i okresowym wzrostem odporności (co było oczywistym faktem... ale zdaniem pseudonaukowych prostytutek było "nienaukowe"). 
 2. Wszelkie przymusowe "genderyzowanie", "LGBT-zowanie" i "multikulturalizowanie" dzieci. Nawet w czasach od Gierka do schyłkowego PRL-u obchody świąt Bożego Narodzenia w szkołach i przedszkolach miały więcej wspólnego z chrześcijańską i polską tradycją niż obecnie. Symbolem obłudy dzisiejszych czasów może być to, że środowiska LGBT krzyczą o rzekomych samobójstwach młodzieży z powodu kompromitujących je w oczach rówieśników "zachowań nieheteronormatywnych" a jednocześnie zachęcają młodzież do podejmowania takich zachowań oraz to, że zaleca się uczenie dzieci masturbacji a jednocześnie wyrzuca się z kadry narodowej piłkarza, którego cyberprzestępcy nagrali (włamując się do telefonu komórkowego nagrali jego twarz) jak prawdopodobnie masturbuje się przeglądając treści erotyczne.
 3. Sabotowanie wysiłku innych medyków (lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, farmaceutów), narażanie zdrowia tysięcy ludzi oraz podważanie ponad 135 lat badań naukowych nad szczepionkami, które wyeliminowały wiele chorób zbierających wcześniej ogromne śmiertelne żniwo jak: wścieklizna, polio, ospa prawdziwa itp... przez kolportowanie bredni antyszczepionkowców. 

VII. W stosunku do blogosfery jako aktywny bloger nie zgadzam się na następujące zachowania i zjawiska. 

 1. Przejmowanie i zawłaszczanie blogosfery przez ekstremistów: antyszczepionkowców, płaskoziemców, lewaków, prawaków, antysemitów, antypolaków itp itd... 
 2. Brutalizację języka, ataki ad personam, obrażanie autorów i lekceważenie rozmówców. 
 3. Trolling, masowe wklejanie propagandowych tekstów i linków bez związku z tematem. 
 4. Rozwadnianie tematów dyskusji pod artykułami. 
 5. Ogólny upadek blogosfery - prawie wszyscy najwięksi odeszli, od jutra odchodzę i ja (artykuł pożegnalny za kilka godzin). 

-----

Miało być kilka zdań, wyszło kilka stron... Jak widać na wiele rzeczy się nie zgadzam.

Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo